Pellegrini plánuje odvolávanie Hegera. Slovensko chce zbaviť neschopnej vlády

Aktualizované:
Pellegrini plánuje odvolávanie Hegera. Slovensko chce zbaviť neschopnej vlády
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Mimoriadna schôdza národnej rady na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca ukázala nekompetentnosť ďalšieho člena vlády, adeptov na odvolávanie je množstvo. Vyhlásil to Peter Pellegrini po hlasovaní o vyslovení nedôvery Mikulcovi, ktoré minister ustál.

Veľké množstvo adeptov

Pellegrini preto naďalej plánuje odvolávanie premiéra Eduarda Hegera. Hovorí o jedinej ceste, ako krajinu zbaviť tejto "nekompetentnej vlády".

"Táto schôdza ukázala absolútnu kompetentnosť ďalšieho člena vlády po ministerke Kolíkovej. Adeptov na odvolávanie je veľké množstvo. Minister nevyvrátil žiadne podozrenia, ktoré mu boli kladené. 

Ak o tom nevie, tak tam nemá čo robiť. Žial, ja sa bojím, že to všetko sa deje na rezorte vnútra s jeho vedomím, čo je ešte obludnejšie," povedal Pellegrini v súvislosti s podozreniami, že v silových zložkách existuje skupina, ktorá má manipulovať výpovede svedkov a vyšetrovanie viacerých káuz.

Odvolanie celej vlády

Pellegrini avizoval, že ďalší postup jeho mimoparlamentná strana Hlas-SD oznámi vo štvrtok (17. 6.). "Prichádza čas, aby sme sa vážne začali zaoberať otázkou odvolania celej vlády. Budeme pravdepodobne zvažovať návrh na odvolanie celej vlády, čo sa robí cez návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi," ozrejmil. Považuje to za jedinú cestu, ako Slovensko zbaviť "tejto nekompetentnej, amatérskej, neschopnej vlády".

Minister vnútra Mikulec v stredu ustál svoje odvolávanie v NR SR. Zo 153 prítomných zákonodarcov ho podporili celkovo 72, ktorí boli proti opozičnému návrhu. Za vyslovenie nedôvery ministrovi hlasovalo 53 poslancov. Desiati sa zdržali.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá