NHL: Vegas sa podaril dokonalý obrat. Zdolali Colorado a prebojovali sa do semifinále

11.6.2021 07:19

Hokejisti Vegas Golden Knights sa prebojovali do semifinále play off NHL. V šiestom stretnutí finále Západnej divízie zdolali Colorado Avalanche 6:3 a sériu vyhrali 4:2 na zápasy. V nasledujúcom kole ich čaká Montreal Canadiens, v druhej semifinálovej sérii NHL sa stretnú Tampa Bay s New Yorkom Islanders.

NHL:

Hráčom Vegas sa podaril dokonalý obrat, prvé dva zápasy série prehrali, no v ďalších štyroch dokázali zvíťaziť a medzi najlepšou štvoricou sa predstavia tretíkrát zo svojich štyroch sezón v profilige.

Piatkový zápas bol vyrovnaný do stavu 3:3, potom sa strelecky presadili už len domáci hokejisti. V 40. minúte zlomil nerozhodný stav svojím prvým gólom v play off Alex Pietrangelo a v tretej tretine poistili náskok William Carrier a Max Pacioretty. Brankár Marc-Andre Fleury predviedol 30 úspešných zákrokov, zaznamenal 89. víťazstvo v play off a osamostatnil sa tak na 4. mieste v historických tabuľkách.