Mikulec verí, že zásah v NAKA bol na základe rozhodnutia prokurátora

Mikulec verí, že zásah v NAKA bol na základe rozhodnutia prokurátora
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec verí, že štvrtkový úkon Úradu inšpekčnej služby v Národnej kriminálnej agentúre bol vykonaný na základe rozhodnutia prokurátora. Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

Mikulec deklaroval, že všetky poskytnuté informácie ako príjemca zo zákona postupuje príslušným útvarom Policajného zboru. "Rovnako tak to bolo aj v prípade spravodajskej informácie SIS o možnom ovplyvňovaní vyšetrovania. Na základe toho bol rozhodnutím riaditeľa ÚIS a prezidenta Policajného zboru zriadený tím, ktorý sa uvedenými skutočnosťami zaoberá a preveruje ich hodnovernosť. Minister vnútra verí, že dnešný úkon Úradu inšpekčnej služby v NAKA bol v plnom súlade s vyššie uvedeným a na základe rozhodnutia prokurátora," doplnila Túrosová.

Ďalej informovala, že dozor nad celým prípadom vykonáva bratislavská krajská prokuratúra a samotné úkony prebiehali priamo na mieste pod dohľadom dozorového prokurátora krajskej prokuratúry. Bratislavská krajská prokuratúra prípad nekomentuje. Pracovníci inšpekcie mali podľa medializovaných informácií v NAKA zaistiť niekoľko živých vyšetrovacích spisov, ktoré vyšetruje špeciálny tím Očistec. Medzi zaistenými spismi má byť aj vyšetrovací spis týkajúci sa exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá