Varga získal titul majstra sveta v akvatlone

Aktualizované:
Varga získal titul majstra sveta v akvatlone
Zdroj foto: SITA
Po dvoch rokoch sa na Slovensko opäť vrátil titul majstra sveta v akvatlone. Slovenský reprezentant Richard Varga v novozélandskom Aucklande trimufoval spôsobom štart-cieľ. Od prvého záberu vo vode nedal nikomu šancu.

Po plaveckej časti vybiehal do bežeckej s vyše 70-metrovým náskokom a po najrýchješom behu (15:06 min) preťal súverénne cieľovú pásku ako víťaz. Po Budapešti v roku 2010 tak získal v tejto disciplíne svoj druhý titul svetového šampióna. Dvadsaťtriročný Richard Varga (J&T Sportetam Bratislava) zvládol trať s objemami 1 km plávanie a 5 km beh za 28:33 minút.

Slovenský úspech zvýraznila prvým titulom majsterky sveta aj Ivana Kuriačková v kategórii junioriek. Osemnásťročná členka ŠK ATOM Levice absolovoala trať za 33:54 min. "Boli to super preteky," citovala slovenského 'mužského šampióna webová stránka Slovenskej triatlonovej únie.

"Po rozplávaní som vedel, aká je voda. Jej teplota ma nezaskočila, problémom ale boli vlny. Snažil som sa získať čo najväčší náskok, párkrát som sa pritom vo vode aj napil. Depo mi nevyšlo pre problémy s obutím jednej tenisky. Prvé tri kilometre v behu som si išiel svoje tempo, ktoré bolo vysoké. Na trati sa dal kontrolovať odstup, čo mi veľmi vyhovovalo. Záver som si užíval a cieľová rovinka bola o oslave víťazstva."

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá