Pandémia ešte viac slabne, druhou dávkou zaočkovali vyše milión ľudí

Pandémia ešte viac slabne, druhou dávkou zaočkovali vyše milión ľudí
Zdroj foto: TASR/František Iván
Epidemiologická situácia v súvislosti s novým koronavírusom sa na Slovensku opäť zlepšila. Hospitalizovaných je v nemocniciach 314 pacientov s ochorením COVID-19. Na umelej pľúcnej ventilácii je menej ako 30 ľudí. Oznámil to šéf Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Poukázal na to, že druhou dávkou vakcíny je zaočkovaných 1.024.710 ľudí. Aspoň prvú dávku očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19 má 1.840.253 osôb. Hlavná odborníčka rezortu zdravotníctva pre primárnu pediatriu Elena Prokopová uviedla, že slovenskí pediatri očkovanie detí vo vekovej skupine 12 až 15 rokov podporujú a vidia v ňom zmysel.

Od budúceho pondelka budú v druhom stupni varovania dva okresy, v prvom stupni varovania budú tri, v druhom stupni ostražitosti ich bude 19 a v prvom stupni ostražitosti ich bude 49. V stupni monitoringu bude šesť okresov. Podobná situácia v súvislosti s novým koronavírusom je podľa Mišíka aj v okolitých krajinách. Situácia sa v rámci Európy len mierne zhoršila v Portugalsku a vo Veľkej Británii.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá