NHL: Montreal uspel aj v druhom zápase na ľade Winnipegu. Tatar v zostave chýbal

5.6.2021 07:38

Hokejisti Montrealu zvíťazili aj v druhom zápase 2. kola play off NHL na ľade Winnipegu. V piatkovom dueli finále Severnej divízie uspeli 1:0 a v sérii vedú 2:0. Rozhodujúci gól strelil v úvode druhej tretiny vo vlastnom oslabení Tyler Toffoli.

Brankár Carey Price si pripísal prvé čisté konto v tejto sezóne play off, keď predviedol 30 zákrokov. Slovenský útočník Tomáš Tatar opäť chýbal v zostave Canadiens. Hráči Vegas zdolali doma Colorado 3:2 a skorigovali stav finálovej série v Západnej divízii na 1:2. Golden Knights otvorili skóre v druhej tretine vďaka Williamovi Karlssonovi, no Avalanche otočili zásahmi Carla Soderberga a Mikko Rantanen. V závere stretnutia však najprv vyrovnal Jonathan Marchessault a o 45 sekúnd neskôr rozhodol Max Pacioretty.