Očkovanie v Česku sa zrýchľuje, za deň dostalo vakcínu vyše stotisíc ľudí

Očkovanie v Česku sa zrýchľuje, za deň dostalo vakcínu vyše stotisíc ľudí
Zdroj foto: TASR/AP
V Česku podali v stredu vakcínu proti ochoreniu Covid-19 109.861 ľuďom, čo je dosiaľ v tejto krajine vôbec najvyšší počet zaočkovaných za jediný deň. Informoval o tom na sociálnej sieti český premiér Andrej Babiš.

Premiér tiež oznámil, že o polnoci zo štvrtka na piatok sa očkovanie otvára pre vekovú kategóriu 16 až 29-ročných. "Prosím, povedzte všetkým, ktorých sa to týka, nech sa zaregistrujú," napísal. Tempo očkovania sa v ČR v poslednej dobe zrýchľuje, konštatuje server Novinky.cz. Predošlý najvyšší počet ľudí zaočkovaných za jediný deň zaznamenali v tejto krajine minulý štvrtok (27. mája), keď vakcínu podali viac ako 105.000 osobám.

Celkovo bolo v ČR podaných už 5.540.404 milióna dávok vakcín, uvádza na svojej webovej stránke české ministerstvo zdravotníctva. Oboma dávkami je pritom podľa stredajších údajov zaočkovaných už 1,5 milióna ľudí, píšu Novinky.cz. V ČR za stredu zaznamenali 348 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Celkový počet prípadov zaevidovaných od začiatku pandémie sa tak zvýšil na 1.662.608, pričom v spojitosti s ochorením COVID-19 zomrelo 30.136 osôb. Hospitalizovaných je momentálne 432 pacientov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá