NHL: Montreal si vynútil 7. zápas s Torontom. Pod triumf Bostonu sa podpísal Pastrňákov hetrik

30.5.2021 07:18

Hokejisti Montrealu si vynútili siedmy zápas v sérii 1. kola play off s Torontom. V piatkovom šiestom dueli semifinále Severnej divízie zdolali na svojom ľade Maple Leafs 3:2 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar nefiguroval v zostave Canadiens.

V úvodnom stretnutí 2. kola vyraďovačky domáci Boston zdolal vo finále Východnej divízie New York Islanders 5:2 a v sérii vedie 1:0. Montreal otvoril skóre zápasu s Torontom až v tretej tretine, keď v priebehu 77 sekúnd využil dve presilovky, najprv sa presadil Corey Perry a potom Tyler Toffoli.

V 52. minúte však skorigoval Jason Spezza a tri minúty pred klaksónom vyrovnal T.J. Brodie. Víťazný gól strelil v 76. minúte Jesperi Kotkaniemi. Rozhodujúci duel je na programe v pondelok na ľade "javorových listov".

Boston zlomil Islanders až v tretej tretine, keď strelil tri góly. Najvýraznejšie sa pod triumf podpísal český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol hetrik. Slovenský brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke.