Fico vraj o stretnutí v SIS šíri konšpirácie, koalícia verí Hegerovi

Fico vraj o stretnutí v SIS šíri konšpirácie, koalícia verí Hegerovi
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Koalícia umožní rokovanie na mimoriadnej schôdzi národnej rady stretnutiu najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby. Potvrdili to predstavitelia koaličných strán.

"Rokovali sme o tom. Povedali sme si, že dáme priestor opozícii, aby si mohla povedať svoje," uviedla šéfka klubu SaS Anna Zemanová. "V tomto máme dôveru v premiéra Eduarda Hegera. Bolo jasne povedané, že stretnutie bolo pracovné, nikto nemá čo skrývať," poznamenal podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Dodal, že opozícia má právo na prístup k informáciám, hoci bude schôdza v utajovanom režime, keďže by sa mohlo hovoriť aj o utajovaných skutočnostiach. Poznamenal, že otvorenie chcú umožniť aj preto, lebo šéf Smeru-SD Robert Fico sa uchyľuje ku konšpiráciám.

Zvolali mimoriadnu schôdzu

Mimoriadna schôdza NR SR sa má začať v stredu ráno o 9.00 h. V čase jej trvania by však mala zasadať aj vláda SR. V kuloároch sa preto hovorí, že členovia vlády ani premiér Heger by na rokovaní parlamentu nemuseli byť. Predseda vlády je aktuálne v Bruseli na samite krajín EÚ, uvidí sa teda po jeho návrate. Opozičný Smer-SD, ktorý schôdzu inicioval, však chce, aby na nej práve premiér vysvetlil "tajné stretnutie" predstaviteľov štátu v SIS a tému rokovaní.

Tajné stretnutie v SIS

Na stretnutí na pôde SIS v pondelok 17. mája sa malo zúčastniť približne desať ľudí vrátane najvyšších ústavných činiteľov. Témou malo byť podozrenie, že vyšetrovanie niektorých veľkých korupčných káuz môže byť zmanipulované.

Médiá informovali, že v tejto súvislosti sa mal spomínať aj prípad exšéfa SIS Vladimíra Pčolinský. Premiér už odmietol, že by sa stretnutie týkalo bývalého šéfa SIS alebo iných vyšetrovaných živých prípadov. Stretnutie sa podľa jeho slov uskutočnilo z jeho iniciatívy, aby sa predstavitelia štátu oboznámili s podrobnosťami o určitých spravodajských informáciách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá