NHL: Černák pomohol Tampe dvoma asistenciami. Tatarov Montreal prehral v Toronte

23.5.2021 07:19

Hokejisti Tampay Bay aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka zvíťazili v domácom štvrtom zápase 1. kola play off NHL nad Floridou 6:2. Stav semifinále Centrálnej divízie je už 3:1 pre Lightning.

V drese obhajcu Stanleyho pohára sa prezentoval Alexander Killorn bilanciou 2+2, Nikita Kučerov si pripísal štyri body za gól a tri asistencie, v tretej tretine sa však zranil. Černák odohral vyše 19 minút a mal aj dva plusové body, tri strely na bránku a dve trestné minúty.

V druhom stretnutí semifinále Severnej divízie triumfovalo Toronto na vlastnom ľade nad Montrealom 5:1 a stav série vyrovnalo na 1:1. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral za hostí takmer 11,5 minúty s jedným mínusovým bodom.

Vo Východnej divízii si New York Islanders poradil s Pittsburghom 4:1 a sériu vyrovnal na 2:2. Už 3:1 na zápasy vedie v Západnej divízii Vegas nad Minnesotou po triumfe na ľade súpera 4:0.