NHL: Bruins vyrovnali stav série, rozhodol Marchand

18.5.2021 07:38

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehrali v druhom zápase semifinále Východnej divízie NHL na domácom ľade s Bostonom 3:4 po predĺžení. Bruins tak vyrovnali stav série 1. kola play off na 1:1. O ich triumfe rozhodol v 39. sekunde predĺženia Brad Marchand.

Chára proti svojmu bývalému klubu odohral 12:53 minút, jeho krajan, brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke hostí. V noci na utorok sa rozbehla aj semifinálová séria Centrálnej divízie medzi Carolinou a Nashvillom, v prvom dueli zvíťazili domáci Hurricanes 5:2. Dvomi presnými zásahmi sa na výhre podieľal Jordan Staal.

Colorado si v úvodnom súboji semifinále Západnej divízie poradilo so St. Louis 4:1. Výraznú zásluhu na triumfe domácich mal hviezdny prvý útok, Nathan MacKinnon strelil dva góly a pri ďalšom asistoval, kapitán Gabriel Landeskog mal bilanciu 1+2 a Mikko Rantanen si pripísal dve asistencie.