Indická mutácia zasiahne podľa infektológa aj Maďarsko

Indická mutácia zasiahne podľa infektológa aj Maďarsko
Zdroj foto: TASR/AP
Indickej mutácii nového druhu koronavírusu sa Maďarsko nevyhne, treba však zabrániť tomu, aby sa vo veľkom šírila. Povedal to v piatok v rozhovore pre komerčnú rozhlasovú stanicu Spirit FM primár Ústavu hematológie a infektológie Juhopeštianskej nemocnice Centrum János Szlávik.

Podľa jeho slov vírus nebude možné zlikvidovať a ochorenie COVID-19 tak zostane medzi nami. Infektológ podotkol, že následky otvárania terás reštauračných zariadení, ktoré otvorili 24. apríla, sa ukážu už v nadchádzajúcich dňoch. "Žiaľ údaje o raste koncentrácie koronavírusu v odpadových vodách viacerých miest nie sú dobrým indikátorom," zdôraznil Szlávik, podľa ktorého problémom je nízky pomer zaočkovaných medzi mladými ľuďmi.

Druhú dávku dostalo takmer 2,5 milióna ľudí

Za posledný deň pribudlo v Maďarsku 1541 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 106 pacientov. Počet potvrdených prípadov od vypuknutia pandémie stúpol na 789.188 a počet obetí  na 28.403. Aktuálne je nakazených 206.949 osôb. V nemocniciach ošetrujú 3855 pacientov, z ktorých 445 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Proti koronavírusu zaočkovali prvou dávkou vakcíny 4.203.873 ľudí; kompletne je z nich zaočkovaných už 2.406.684.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá