Anonym sa ospravedlnil Federerovi za vyhrážky smrťou

Aktualizované:
Čínsky anonym sa ospravedlnil švajčiarskemu tenistovi Rogerovi Federerovi za vyhrážky smrťou spred tohtotýždňového turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji. Poprel mediálne chýry o svojom zatknutí a skonštatoval, že sám kontaktoval relevantné osoby, aby utíšil rozruch. Organizátori to odmietli komentovať.

"Nezatkli ma. Vyvinul som iniciatívu a spojil som sa s relevantnými ľuďmi za účelom ospravedlnenia," uviedol medzičasom celosvetovo známy "nick" Blue Cat Polytheistic Religion Founder 07, ktorý privodil zvýšené bezpečnostné opatrenia príspevkom na Baidu.com: "Šiesteho októbra plánujem zavraždiť Rogera Federera." Pridal obrázok lídra svetového rebríčka s odťatou hlavou, na kolenách na kurte s katom s mečom nad ním.

Tridsaťjedenročný 17-násobný grandslamový šampión Federer pricestoval na menšie a ľahšie kontrolovateľné letisko, jeho tréningy sa konajú s vylúčením verejnosti, bazilejského rodáka sprevádza početná ochranka a fanúšikovia môžu zabudnúť na podpisové akcie. Švajčiar priletel do Číny bez manželky Miroslavy Vavrinecovej aj ich dvojičiek Myly Rose a Charlene Rivy. Priznal znepokojenie celou záležitosťou, ale podotkol, že pozor si musí dávať vždy a všade. Zároveň pokarhal médiá za to, že kauzu posunuli z prevádzkovej roviny na úroveň globálnej témy. Federer vstúpi do turnaja v Šanghaji v stredu o 14.00 h SELČ, v 2. kole bude jeho súperom Taiwančan Lu Jen-chsun.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá