V Česku klesá počet nových prípadov, obetí pribudli desiatky

V Česku klesá počet nových prípadov, obetí pribudli desiatky
Zdroj foto: TASR/AP
V Česku v piatok laboratóriá potvrdili 7654 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o pokles o 300 oproti štvrtku a je to tiež o 2000 menej než v rovnaký deň pred týždňom. Vyplýva to zo sobotňajších údajov ministerstva zdravotníctva

V krajine sa mierne znížilo reprodukčné číslo naznačujúce šírenie nákazy, ktoré je aktuálne na hodnote 0,79, teda najnižšej od 18. januára, uviedol server Novinky.cz.

Rizikové skóre českého protiepidemického systému PES v sobotu kleslo na 56 bodov zo 100 možných, čo je najnižšia hodnota od októbra minulého roka. Zodpovedá to tretiemu z piatich stupňov pohotovosti na základe PES, ktorý chce vláda ešte pred Veľkou nocou upraviť, pretože opatrenia nastavené podľa tohto systému nie sú postačujúce proti šíreniu nákazlivejších variantov koronavírusu.

K sobotňajšiemu ránu bolo v českých nemocniciach hospitalizovaných s covidom 7858 ľudí. Vo vážnom stave bolo 1845 pacientov, čo je menej ako v predošlých dňoch. Za piatok tiež v Česku hlásili podľa predbežných údajov úmrtie 67 ľudí testovaných pozitívne na koronavírus SARS-CoV-2. Celkový počet úmrtí v krajine dosiahol 25 778. Počas piatka v ČR podali 39 445 dávok vakcín proti covidu. Jednou dávkou už zaočkovali viac ako 1,5 milióna českých občanov, dve dávky dostalo vyše 400 000 ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá