Ostrá kritika progresívcov. Matoviča nechcú ani v novej vláde

Ostrá kritika progresívcov. Matoviča nechcú ani v novej vláde
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Mimoparlamentné Progresívne Slovensko vyzýva Igora Matoviča, aby urýchlene ukončil vládnu krízu, podal demisiu na post premiéra a vzdal sa požiadavky pôsobiť v novej vláde. Dôvodom je úplná paralýza vládnutia, v ktorej sa jeho vinou Slovensko ocitlo. Informoval o tom riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva.

Predsedníčka PS Irena Bihariová kritizuje, že premiér sa aj po odstúpení viacerých ministrov stále drží svojej stoličky. "Igor Matovič dokázal svojou deštruktívnou politikou za jediný rok znefunkčniť vlastnú vládu aj parlament. Sme uprostred pandémie, ale štát je jeho vinou paralyzovaný a nedokáže chrániť svojich občanov. Je najvyšší čas, aby Matovič aspoň teraz uprednostnil záujmy Slovenska pred vlastným egom," povedala Bihariová.

Zároveň dodala, že Matoviča žiadajú, aby okamžite odstúpil a nekládol si podmienku účasti v novej vládnej zostave, pretože ako tvrdí, "skutočným problémom je práve jeho pôsobenie vo vláde". Europoslanec a podpredseda PS Michal Šimečka upozornil, že paralyzovaná vláda Matoviča ohrozuje aj záujmy a pozíciu Slovenska v európskej politike.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá