Klamali a zavádzali. Pozor na podomových predajcov energií

Klamali a zavádzali. Pozor na podomových predajcov energií
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zaznamenal prípady, keď sa niektorí podomoví predajcovia elektriny a plynu pokúšali zneužiť meno úradu. Tvrdia napríklad, že im ÚRSO poskytol zoznam zákazníkov s nevýhodnými zmluvami, alebo, naopak, že ÚRSO bráni zákazníkom v prechode k najvýhodnejšiemu dodávateľovi.

Úrad sa voči takýmto praktikám ostro ohradil a varuje občanov, aby sa nedali nachytať. "Úrad zdôrazňuje, že v žiadnom prípade nehodnotí, či odberateľ má alebo nemá výhodnú sadzbu alebo cenu za komodity, nespolupracuje a  neodporúča v spolupráci s dodávateľmi zmenu dodávateľa z dôvodu lepšej ceny a neposkytuje žiadne údaje a kontakty o odberateľoch a ich zmluvách žiadnemu z dodávateľov, ani nimi nedisponuje," uviedol hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Hovorca upozornil, že pokiaľ sa niektorý podomový predajca bude snažiť takúto informáciu použiť v súvislosti s prestupom odberateľa plynu či elektriny k inému dodávateľovi z dôvodu lepšej ceny, koná nekalé praktiky. ÚRSO odporučil, aby v takom prípade odberatelia informovali svojho dodávateľa a obrátili sa aj na úrad. "Nič nepodpisujte," zdôraznil hovorca.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá