V Humennom dali stopku konzumácii alkoholu na verejnosti

V Humennom dali stopku konzumácii alkoholu na verejnosti
Zdroj foto: SITA/Marko Erd
Konzumácia alkoholu na verejných priestranstvách bude v meste Humenné pokutovaná. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom stredajšom zasadnutí prijatím nového všeobecne záväzného nariadenia.

"Mesto Humenné sa čoraz viac stretáva s problémom konzumovania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, čo má vážny negatívny dosah na verejný poriadok, čistotu a bezpečnosť v meste," odôvodnil predloženie návrhu nového nariadenia na zastupiteľstve náčelník humenskej mestskej polície Marián Zub pričom podotkol, že podobná právna úprava platná pre územie mesta dosiaľ absentovala a zo skúseností mestských policajtov chýba.

Všeobecne záväzné nariadenie, ktorého prijatie schválilo 19 prítomných poslancov jednohlasne, umožní konzumovať alkoholické nápoje na verejne prístupnom mieste len pri oficiálnych športových, kultúrnych a spoločenských podujatiach, na ktorých je podávanie a požívanie alkoholu povolené, počas realizácie trhov a na vonkajších terasách, ktoré sú súčasťou podnikateľských prevádzok poskytujúcich pohostinské a reštauračné služby.

Porušenie nového nariadenia v prípade fyzickej osoby bude mestská polícia posudzovať ako priestupok, právnickej osobe bude hroziť pokuta až do výšky 6638 eur.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá