Meteorológovia varujú: Nočné mrazy budú silnejšie

Aktualizované:
Meteorológovia varujú: Nočné mrazy budú silnejšie
Zdroj foto: SITA/Marek Mrviš
Na Slovensku sa počasie ochladí a zosilnejú aj nočné mrazy. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Aktuálne postupuje cez Slovensko ďalej na juh až juhovýchod studený front. "Prináša veľkú oblačnosť, zosilnenie vetra, zrážky, ale aj ochladenie, a tak sa od severu dážď mení na sneženie. Od stredných polôh sa miestami vytvorí aj snehová pokrývka, v nižších polohách len ojedinele," predpovedajú meteorológovia.

Za studeným frontom sa oblačnosť rýchlo zmenšuje, čo sa na Slovensku začne diať už v piatok večer. V chladnom vzduchu sa podľa meteorológov rozšíri tlaková výš, následkom čoho bude rýchlo slabnúť aj vietor. Zosilnejú tak nočné mrazy.

"V dolinách a kotlinách teplota klesne aj pod mínus desať stupňov Celzia, ojedinele bude až okolo mínus 15 stupňov Celzia. Aj cez deň bude o málo chladnejšie oproti dlhodobému priemeru," spresnil SHMÚ.

Výstraha pred nízkymi teplotami

V noci na nedeľu môže na niektorých miestach Slovenska klesnúť teplota vzduchu až na -16 stupňov Celzia. Ústav preto vydal výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami od soboty 23.00 do nedele 9.00 h.

Výstraha platí pre okresy Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves a Rožňava.

Chladnejšie obdobie bude pretrvávať aj začiatkom budúceho týždňa. Oteplenie meteorológovia očakávajú až približne v jeho druhej polovici.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá