NHL: Chára je na čele rebríčka v počte zápasov, Sekera nehral

8.2.2021 07:43

Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v domácom stretnutí s Philadelphiou Flyers 4:7. Na triumfe hostí sa výrazne podieľal útočník Scott Laughton, ktorý zaznamenal hetrik. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral svoj 1565. zápas v NHL, dostal sa tak na čelo rebríčka v tejto štatistike spomedzi európskych obrancov.

Chára strávil na ľade 19:10 minúty, pripísal si dve strely na bránku a inkasoval štvorminútový trest za hru vysokou hokejkou. Jeho krajan Richard Pánik odohral 9 a pol minúty, dvakrát ohrozil bránku súpera a nazbieral štyri "mínusky".

Chicago zvíťazilo v Dallase 2:1 po predĺžení, oba góly hostí strelil Alex DeBrincat. Dallas, ktorý hral stále bez slovenského obrancu Andreja Sekeru prehral v tejto sezóne prvýkrát na domácom ľade. V drese Stars strelil prvý gól v NHL Jason Robertson. Detroit uspel na Floride 4:1 a ukončil domácim osemzápasovú sériu, v ktorej získali aspoň bod. Red Wings tiež zastavili osemzápasovú série prehier.