NHL: Tatarova asistencia na body nestačila, nedarilo sa ani Capitals

5.2.2021 07:35

Hokejisti Montrealu prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom ľade s Ottawou 2:3. Canadiens k zisku bodov nestačila ani asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara. Senators zvíťazili prvýkrát po desiatich dueloch a prvýkrát od svojho prvého zápasu sezóny 15. januára.

Gólom a dvoma asistenciami k tomu prispel nemecký útočník Tim Stutzle. Tatar odohral vyše 16 minút, okrem kanadského bodu zaknihoval aj dve trestné minúty a päť striel.

Washington prehral v newyorskej Madison Square Garden s domácimi Rangers 2:4. Ruský útočník Capitals Alexander Ovečkin strelil 709. gól v NHL, prekonal tak Mikea Gartnera a v historických tabuľkách strelcov profiligy sa osamostatnil na siedmom mieste. Na šiesteho Phila Esposita stráca osem gólov.

V drese Washingtonu si po dva mínusové body pripísali obranca Zdeno Chára a útočník Richard Pánik. Chára odohral takmer 21 minút, Pánik takmer 13 a zapísal si aj dve trestné minúty.

Columbus - Dallas 4:3

Florida - Nashville 5:6 pp

Montreal - Ottawa 2:3

NY Rangers - Washington 4:2

Toronto - Vancouver 7:2

Chicago - Carolina 6:4

St. Louis - Arizona 3:4

Winnipeg - Calgary 4:1