Rokovanie NR SR: Čierne stavby / Ochrana subdodávavateľov pred neplatičmi

Aktualizované:
Rokovanie NR SR: Čierne stavby / Ochrana subdodávavateľov pred neplatičmi
Zdroj foto: SITA
Parlament dnes bude na 7. schôdzi hlasovať o viacerých návrhoch opozičných poslancov. SDKÚ-DS chce napríklad zaviesť rýchly mechanizmus, aby sa zastavilo budovanie nových čiernych stavieb. Pozrite si rozhovor s opozičným poslancom A. Hrnčiarom, ktorý kritizoval správu o činnosti GP.

Návrh sa netýka stavieb, ktoré existujú desiatky rokov. Prvý krok je zastavenie nových čiernych stavieb, aby po 1. októbri už ani jedna čierna stavba nevznikla alebo bola zlikvidovaná v zárodku. Novela má zamedziť budovaniu čiernych stavieb na cudzích pozemkoch. Následne sa majú vyriešiť aj tie nelegálne stavby, ktoré vznikli v uplynulých rokoch.

NR SR sa vyjadrí hlasovaním aj k návrhu poslanca NR SR Alojza Hlinu na novelizáciu zákona o odpadoch. Hlina návrhom chce rozšíriť oznamovaciu povinnosť vlastníka, správcu alebo nájomcu nehnuteľnosti aj na užívateľa nehnuteľnosti a na tie prípady, ak sa neriadené skládkovanie opusteného odpadu týka aj nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti nehnuteľností, na ktorej je umiestnený odpad v rozpore so zákonom o odpadoch.

Poslanci tiež posúdia návrh Jany Žitňanskej zaviesť povinnosť označiť slovenské audiovizuálne diela distribuované najmä na DVD nosičoch slovenskými titulkami. Právnou normou chce Žitňanská zabezpečiť sprístupnenie slovenských audiovizuálnych diel nepočujúcim osobám. Podľa odhadov by titulky mohlo využiť tri až päť percent populácie, ktorí sú sluchovo postihnutí.

Šéf parlamentu bude mať zrejme silnejšie právomoci

Opozičný poslanec A. Hrnčiar kritizoval správu o činnosti GP

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá