V bratislavskej Matadorke unikli chemikálie, zranili 16 ľudí

Aktualizované:
Na petržalskej Úderníckej ulici, v areáli bývalej Matadorky, došlo dnes k úniku chemických látok styrén a oxid siričitý. Únik chemikálií si vyžiadal aj zranených.

Toxické látky unikli z firmy

V areáli dnes okolo 11:00 unikli chemické látky. Postihnutých bolo na mieste 16 ľudí, 15 z nich je ľahko zranených a jedna osoba stredne ťažko zranená, informoval hovorca Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

Na miesto dorazili záchranári. Ako informovali z operačného strediska hasičského zboru, na mieste zistili, že zápach vychádza z firmy Autoklima. Vo firme unikla látka apropol, ktorého hlavnou zložkou je styrén.

Postihnutí po nadýchaní majú zdravotné problémy. Príslušníci hasičského zboru zabezpečili priestor, evakuovali a dekontaminovali ľudí. Na mieste operovalo šesť kusov hasičskej techniky.

Zranených previezli do troch nemocníc

Z chemikálie, ktorá unikla dnes v areáli bývalej Matadorky na Úderníckej ulici v Bratislave-Petržalke, sa nikto nepriotrávil. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Petra Stano Maťašovská. "Univerzitná nemocnica Bratislava vyšetrila všetkých 16 ľudí (13 mužov a tri ženy) privezených do našich nemocníc s podozrením z intoxikácie chemikáliou. U nikoho z nich sa napokon priotrávenie nepotvrdilo," uviedla.

Napriek tomu všetkým odporučili zostať 24 hodín v nemocnici, pretože zdravotné komplikácie sa môžu v niektorých prípadoch objaviť aj neskôr. Až na jedného sa však všetci rozhodli na vlastnú žiadosť odísť. "Subjektívne sa cítili v poriadku. V nemocnici tak zostal len jeden muž, ktorý mal najvážnejšie ťažkosti zo všetkých," dodala hovorkyňa. Na pracovisku na Kopčianskej ulici odpadol a pociťoval silné kŕče, ich príčinu sa však zatiaľ podľa Stano Maťašovskej nepodarilo odhaliť, zostáva preto na pozorovaní.

Zábery na miesto nešťastia

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá