Nebezpečného odpadu po testovaní pribúda. Určia, čo s ním

Nebezpečného odpadu po testovaní pribúda. Určia, čo s ním
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Nebezpečný odpad z testovania na ochorenie COVID-19 by sa mohol odovzdať priamo poverenému zariadeniu na nakladanie odpadov. Vyplýva to z novely zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a zákona o odpadoch, ktorú v stredu poslanci národnej rady posunuli do druhého čítania. O novele rokujú v skrátenom legislatívnom konaní.

S nárastom nebezpečného odpadu sa ráta na odberných miestach v súvislosti s testovaním na ochorenie COVID-19. Cieľom návrhu je umožniť ministerstvu životného prostredia, na základe povolenia Slovenskej inšpekcie životného prostredia alebo okresného úradu, poverenie zariadenia, aby prijalo a zhodnotilo nebezpečný odpad. V predložených materiáloch envirorezort ozrejmil, že by to bolo nad rámec platného povolenia, uvádza sa v materiáli.

"Ide predovšetkým o väčšie prevádzky, spravidla zariadenia na spaľovanie alebo spoluspaľovanie odpadov, ktoré používajú najlepšie dostupné technológie, a kde je zaručené nakladanie s týmito nebezpečnými odpadmi v súlade s relevantnými právnymi predpismi a zároveň dosahovanie ustanovených limitov vo vzťahu k ochrane ovzdušia," uvádza envirorezort v návrhu.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá