Pre Kyselovú chcú väzbu. Druhá sudkyňa je na slobode, spolupracuje

Aktualizované:
Pre Kyselovú chcú väzbu. Druhá sudkyňa je na slobode, spolupracuje
Zdroj foto: TASR/Erika Ďurčová (ilustračné)
V prípade obvinenej sudkyne Krajského súdu v Žiline Evy Kyselovej, zadržanej v rámci akcie Plevel 2, podal vyšetrovateľ podnet na vzatie do väzby. U ďalšej obvinenej sudkyne Márie Urbanovej dôvody väzby nevidí. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

"Vyšetrovateľ na obvinenú Evu K. spracoval a podal podnet prokurátorovi na jej vzatie do väzby. V jej prípade vidí kolúzne a preventívne dôvody," priblížil Slivka. Obvinená Mária Urbanová podľa hovorcu s orgánmi činnými v trestnom konaní spolupracuje. So súhlasom prokurátora ju vyšetrovateľ po opätovnom vypočutí ako obvinenej prepustil zo zadržania na slobodu. K spáchaniu skutkov sa doznala.

Národná kriminálna agentúra v stredu 20. 1. zadržala na pracovisku Krajského súdu v Žiline sudkyňu Evu Kyselovú a v mieste bydliska emeritnú sudkyňu toho istého súdu Máriu Urbanovú. Ako informovala polícia, obe sú stíhané za zločin prijímania úplatku formou spolupáchateľstva a zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa závažnejším spôsobom konania, a to porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej zo zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej podľa zákona.

Obvinené mali od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na KS v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá