Obaja kandidáti na šéfa PZ sú v hre. Odporučili ich na vypočutie

Aktualizované:
Výberová komisia odporučila ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi predložiť Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť na vypočutie obidvoch kandidátov na policajného prezidenta - dočasne povereného šéfa polície Petra Kovaříka a veliteľa útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru Štefana Hamrana.

Po pondelkovom vypočutí pred komisiou o tom informovala riaditeľka tlačového odboru ministerstva vnútra Barbara Túrosová. "Komisia počas viac ako troch hodín hodnotila organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta," priblížila Túrosová. Štefan Hamran a Peter Kovařík tiež obhajovali a zdôvodňovali svoje vlastné koncepcie rozvoja a riadenie Policajného zboru.

Mikulec predloží parlamentnému výboru kandidátov do 15 dní. Po ich verejnom vypočutí odporučí výbor ministrovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta Policajného zboru. "Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať," priblížila Túrosová. Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá