Zistenia sú jednoznačné. GP prehovoril o Lučanského zranení

Zranenie bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského nebolo spôsobené inou osobou, vylúčený bol aj pokus o samovraždu. Na brífingu to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Dozoroví prokurátori dospeli k jednoznačnému záveru, že pri výkone väzby u obvineného Milana Lučanského nedošlo k porušeniu žiadnych predpisov.

„Od prvého momentu zistenia zranenia až po pohovor vypovedal vždy rovnako,” uviedol Žilinka na margo Milana Lučanského, pričom potvrdil, že sa zranil pri páde. „Mechanizmus vzniku zranení korešponduje s tvrdením obvineného,” povedal. Zdôraznil tiež, že pri výkone väzby obvineného neboli porušené žiadne predpisy. Milan Lučanský je podľa Žilinku na cele umiestnený samostatne a s inými obvinenými a odsúdenými do kontaktu neprichádza.

Generálny prokurátor zároveň vyzval, aby bola rešpektovaná prezumpcia neviny Lučanského. „Ide o osobu, ktorá pre túto spoločnosť urobila aj veľa dobrého,” uviedol s tým, že medializácia dohadov o jeho zdravotnom stave bola zásahom do dôstojnosti obvineného.

Obvinený bývalý prezident Policajného zboru Lučanský sa zranil v prvej polovici decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove. Následne podstúpil operáciu v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Cudzie zavinenie v tomto prípade vylúčil Zbor väzenskej a justičnej stráže aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Lučanského zadržali v rámci akcie Judáš, pričom ho obvinili z korupčnej trestnej činnosti. Špecializovaný trestný súd v nedeľu 6. decembra rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá