POČASIE: Predpoveď na dnes

Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sneženie, v nížinách miestami dážď so snehom, dážď. Zrána miestami poľadovica, ojedinele aj snehové jazyky a záveje. Denná teplota 3 až 8, na strednom Slovensku a Spiši miestami okolo 1 st. Juhovýchodný až južný vietor do 45 km/h, v nárazoch miestami okolo 70 km/h. Na horách prudký vietor až víchrica.

Situácia

Po prednej strane rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže nad západnou a strednou Európou k nám prúdi od juhu až juhozápadu teplý a vlhký vzduch.

Predpoveď počasia

Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach dážď, dážď so snehom. Od cca 600 m, na strednom Slovensku aj nižšie, sneženie. Dopoludnia miestami poľadovica. Ojedinele snehové jazyky a záveje. Najvyššia denná teplota 4 až 9, v Žilinskom kraji, na Horehroní a Spiši miestami okolo 2 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 st. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), na juhozápade a severozápade miestami 8 až 12 m/s (30 až 45 km/h), v nárazoch lokálne okolo 19 m/s (70 km/h). Na horách prudký vietor až víchrica.

Predpokladané množstvo zrážok

Do 7, na strednom a východnom Slovensku miestami do 12 mm/ do 7, od stredných polôh 10 až 15 cm snehu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá