V Novom Meste spustili nemocnicu iba pre COVID pacientov

V Novom Meste spustili nemocnicu iba pre COVID pacientov
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
V Novom Meste nad Váhom začala tento týždeň fungovať prvá nemocnica výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19. Pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najviac vyťaženom Trenčianskom kraji. Pre pacientov s novým koronavírusom je v nemocnici k dispozícii 60 lôžok, informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach sú dostupné na webe www.covidvnemocniciach.sk.

„Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s COVID-19,“ skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Podľa aktuálnych štatistík je v nemocniciach 2319 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 2105 ľudí. Intenzívnu zdravotnú starostlivosť si vyžaduje 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb.

Ministerstvo zdravotníctva deklaruje, že výber nemocníc komplexne vyhradených pre pacientov s ochorením COVID-19 realizuje veľmi citlivo a opatrne. "Aj naďalej musíme zabezpečiť, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami," dodala hovorkyňa.

Informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach sú dostupné na webe www.covidvnemocniciach.sk.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá