Zverejnili, kedy prebehne výberové konanie na šéfa polície

Aktualizované:
Výberové konanie na funkciu prezidenta Policajného zboru sa uskutoční 4. januára 2021. Pred výberovú komisiu predstúpia dočasný prezident PZ Peter Kovařík a veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia PZ Štefan Hamran, ktorí spomedzi štyroch prihlásených uchádzačov splnili podmienky účasti vo výberovom konaní.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. Výberová komisia zhodnotí organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta. Okrem polície a ministerstva vnútra má v nej zastúpenie aj Generálna prokuratúra SR, Akadémia PZ v Bratislave a Úrad inšpekčnej služby. "Každý z uchádzačov bude tiež obhajovať svoju vlastnú koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru," pripomenul minister vnútra Roman Mikulec.

Komisia predloží ministrovi vnútra zápisnicu o priebehu výberového konania s odporúčaniami. Minister vnútra podľa zákona do 15 dní predloží Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť uchádzačov, ktorých komisia vyhodnotila ako vhodných na funkciu policajného prezidenta.

Výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí ministrovi niektorého z nich do funkcie policajného prezidenta. "Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať," priblížila Túrosová. Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá