Ďuriš strelil víťazný gól Plzne, Neapol rozbil AIK a Hamšík videl červenú

20.9.2012 21:19

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili vo štvrtkovom zápase 1. kola B-skupiny Európskej ligy UEFA 2012/2013 nad Academicou Coimbra 3:1 napriek tomu, že po prvom polčase prehrávali.

Po zmene strán najskôr zavelil k obratu kapitán Pavel Horváth (47.) a v 58. minúte prudkou hlavičkou rozhodol o výhre tímu Pavla Vrbu slovenský útočník Michal Ďuriš. V 76. minúte spečatil triumf českého zástupcu František Rajtoral.

FC Liverpool sa poriadne vytrápil na pôde Young Boys Bern, ktorý zdolal po divokej prestrelke 5:3. Ani na súpiske "The Reds" nefiguroval slovenský reprezentačný kapitán Martin Škrtel. Iba na lavičke začal duel s AIK Štokholm stredopoliar Marek Hamšík, ktorého SSC Neapol zvíťazil nad švédskym súperom 4:0. Hamšík zasiahol do hry po zmene strán a hneď bol svedkom gólu Eduarda Vargasa na 2:0. V 69. minúte Vargas zaznamenal hetrik po prihrávke Hamšíka, ktorý však napokon duel nedohral. V 75. minúte fauloval bývalého reprezentačného kapitána SR Johansson, čo Hamšík neuniesol, strčil do protihráča a rozhodca mu z voleja ukázal červenú kartu. Neapol napriek oslabeniu ešte pridal štvrtý gól.

Úradujúci víťaz európskej pohárovej súťaže číslo dva Atletico Madrid vstúpil do súťaže výhrou 3:0 nad Hapoelom Tel Aviv.

Vo večernom dueli nastúpila pražská Sparta na Stade Gerland proti favorizovanému Olympique Lyon a v prvom polčase odolávala. Po zmene strán sa však domáci presadili zlepenými gólmi Bafetimbiho Gomisa a Lisandra Lopeza, na ktoré odpovedal už len kontaktným zásahom Ladislav Krejčí.

Premožiteľ MŠK Žilina v predkole Ligy majstrov izraelský Hapoel Kirjat Šmona pokračuje vo výborných výkonoch na medzinárodnej scéne, keď uchmatol bod Athleticu Bilbao po remíze 1:1.

sumáre - 1. kolo EL:

A-skupina
Udinese Calcio - Anži Machačkala 1:1 (0:1)
Góly: 90.+1 Di Natale - 45. Traore
Young Boys Bern - FC Liverpool 3:5 (1:2)
Góly: 38. Nuzzolo, 53. Ojala, 63. Zarate - 4. Ojala (vl.), 40. Wisdom, 67. Coates, 76. a 88. Shelvey
/M. Škrtel (FC Liverpool) nefiguroval na súpiske/

B-skupina
Hapoel Tel Aviv - Atletico Madrid 0:3 (0:2)
Góly: 37. Rodriguez, 40. Costa, 63. Garcia
Viktoria Plzeň - Academica Coimbra 3:1 (0:1)
Góly: 47. Horváth, 58. ĎURIŠ, 80. Rajtoral - 19. Eduardo
/M. Kozáčik odchytal celý zápas a dostal ŽK, M. Čišovský odohral celý zápas, M. Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 76. minúty a strelil gól/

C-skupina
FC Limassol - Borussia Mönchengladbach 0:0
Fenerbahce Istanbul - Olympique Marseille 2:2 (1:0)
Góly: 28. Erkin, 57. Alex - 83. Valbuena, 90.+3 D. Ayew
/M. Stoch (Fenerbahce) hral od 87. minúty/

D-skupina
Girondins Bordeaux - FC Bruggy 4:0 (2:0)
Góly: 13. Sane, 27. Gouffran, 47. Engels (vl.), 66. Jussie
Maritimo Funchal - Newcastle United 0:0

E-skupina
VfB Stuttgart - Steaua Bukurešť 2:2 (1:1)
Góly: 5. Ibiševič, 85. Niedermeier - 6. Chipciu, 80. Rusescu (z 11 m)
FC Kodaň - Molde FK 2:1 (1:1)
Góly: 20. Claudemir, 74. Cornelius - 45. Diouf

F-skupina
Dnipro Dnepropetrovsk - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)
Góly: 50. Matheus, 58. Hutchinson (vl.)
SSC Neapol - AIK Štokholm 4:0 (1:0)
Góly: 6., 46. a 69. Vargas, 90. Džemaili, ČK: 75. HAMŠÍK (Neapol)
/M. Hamšík (Neapol) hral od 46. minúty a v 75. minúte videl ČK/

G-skupina
KRC Genk - Videoton Székesfehérvár 3:0 (1:0)

I-skupina
Athletic Bilbao - Hapoel Kirjat Šmona 1:1 (1:1)
Góly: 40. Susaeta - 14. Rochet
Olympique Lyon - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Góly: 59. Gomis, 62. Lopez - 77. Krejčí

J-skupina
NK Maribor - Panathinaikos Atény 3:0 (1:0)
Góly: 25. Berič, 62. Ibraimi, 88. Tavares (z 11 m), ČK: 90.+2 Spyropoulos (Panathinaikos)
Tottenham Hotspur - Lazio Rím 0:0