Každý deň v škole sa počíta. Gröhling stále verí v januárový návrat

Každý deň v škole sa počíta. Gröhling stále verí v januárový návrat
Zdroj foto: SITA/Úrad vlády SR
Každý deň v škole sa počíta a osobný kontakt s učiteľom je ťažké nahradiť obrazovkou. Na sociálnej sieti to uviedol minister školstva Branislav Gröhling s tým, že verí, že v januári sa podarí vrátiť do škôl.

Vyzval na poďakovanie pre učiteľov

"Otvorenie škôl by malo byť o tom, aby žiaci dostali šancu naživo s učiteľmi prebrať potrebné učivo," povedal minister. Ako tvrdí, zatiaľ budú robiť všetko preto, aby žiakom, študentom aj učiteľom v tomto čase pomohli. "Budeme aj ďalej rozširovať databázu zdrojov na webe Učíme na diaľku, robiť na ďalších hodinách v Edu TV a vidíme sa každý štvrtok na live streame na Facebooku ministerstva," poznamenal šéf rezortu školstva.

Ďalší návrh na návrat žiakov do škôl, v poradí už tretí, chce minister predstaviť pred Vianocami.

Zároveň odkázal, aby verejnosť poďakovala učiteľom za ich prácu v tomto čase. "Nie je to vôbec ľahké, ale všetci robia maximum, aby to zvládli," dodal minister.

Matovič berie veci do vlastných rúk

Na Slovensku sa možno v pondelok otvoria niektoré školy. Po rokovaní vlády to oznámil premiér Igor Matovič s tým, že preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk. Tvrdí, že už nechce počúvať výhovorky zo strany ministerstva školstva, keďže vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Hovorca ministerstva školstva Tomáš Kostelník uviedol, že ministerstvo školstva nebude v tejto súvislosti reagovať.

Plán z dielne ministerstva školstva na návrat žiakov do škôl v utorok ústredným krízovým štábom neprešiel. Ďalší návrh na návrat žiakov do škôl, v poradí už tretí, chce minister školstva Branislav Gröhling predstaviť pred Vianocami, a to do 23. decembra.

Žiaci druhého stupňa základných škôl sa dištančne vzdelávajú od 26. októbra. Rovnako sa z domu vzdelávajú aj žiaci stredných škôl. Vysokoškoláci sa majú vyučovať dištančne do konca zimného semestra. Výnimku majú len žiaci materských škôl a prvého stupňa základných škôl, tí sa môžu vzdelávať v školách prezenčne.

Rovnako sa v školách môžu vzdelávať aj žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia v malých skupinách, ktoré sa skladajú z maximálne piatich žiakov a pedagóga.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá