Továreň na bábätká. Deti predávali, mužom platili za oplodnenie

Továreň na bábätká. Deti predávali, mužom platili za oplodnenie
Zdroj foto: SITA/AP (Ilustračná fotografia)
Polícia v Nigérii zachránila desať ľudí, vrátane štyroch detí, štyroch tehotných žien a dvoch ďalších žien, z ilegálneho pôrodníckeho zariadenia. Agentúre AFP to povedal policajný hovorca Abimbola Oyeyemi.

Policajti podnikli v utorok operáciu v takzvanej "továrni na bábätká" v oblasti Mowe v juhozápadnom nigérijskom štáte Ogun. "Na základe tajnej informácie naši muži vtrhli do ilegálneho pôrodníckeho domova a zachránili desať ľudí, konkrétne štyri deti a šesť žien, z ktorých štyri sú tehotné," vyhlásil policajný hovorca. Ženy polícii povedali, že majiteľ najímal mužov na ich oplodnenie a potom novorodencov predával na zisk.

Policajné zásahy proti ilegálnym pôrodníckym zariadeniam sú v Nigérii pomerne časté, predovšetkým na juhu.

"Továrne" sú obvykle malé ilegálne zariadenia predstavované ako súkromné lekárske kliniky, v ktorých sú ubytované tehotné ženy a ktoré ponúkajú ich novorodencov na predaj. V niektorých prípadoch tam ženy zadržiavali proti ich vôli a znásilňovali ich, potom ich bábätká predávali na čiernom trhu. Oyeyemi informoval, že zatkli dvoch podozrivých, telesne postihnutého muža a dcéru majiteľa kliniky.

"Prevádzkovateľka centra je na úteku, ale posilňujeme snahu o jej zatknutie, aby sa potom postavila pred spravodlivosť," zdôraznil policajný hovorca. Dodal, že táto prevádzkovateľka bola už v minulosti zatknutá pre ten istý trestný čin. "Po zatknutí začiatkom roka sa postavila pred súd za obchodovanie s ľuďmi, ale prepustili ju na kauciu a práve počas toho obdobia sa vrátila k svojej obvyklej činnosti," vysvetlil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá