Extraliga: Nitra - Trenčín 6:3

18.9.2012 19:43

HK Nitra - Dukla Trenčín 6:3 (0:1, 3:1, 3:1) Góly: 28. R. Tománek (Stümpel, M. Kováčik), 29. T. Chrenko (Vosátko), 35. P. König (Kmeč), 51. Segľa (Hamrák, Mašlonka), 57. Hamrák (Jokila), 58. M. Segľa (Mašlonka) - 3. Fabuš (Bulík), 30. J. Gašparovič (O. Rusnák), 48. Tybor (Sojčík, Lelkeš) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Valach, Zvrškovec, 2235 divákov

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - 1. kolo:

Nitra: Žigárdy - König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Kuzma, Pupák - Jokila, T. Chrenko, Podstavek - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - M. Segľa, Hamrák, Mašlonka - Hrnka, Bene, Kmeč
Trenčín: Hála - E. Bagin, Biro, Bombic, Imrich, Habšuda, E. Bednár, Ďurkech, T. Bokroš - Pardavý, O. Rusnák, Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Sojčík - O. Mikula, M. Adamec, Filo - Fabuš, Bulík, Jakubek

Pred dobrou kulisou sa rýchlo ujali vedenia hostia. Počas hry štyroch proti štyrom využili nové posily Trenčanov nedôslednosť domácich obrancov a po Bulíkovej prihrávke sa nemýlil Fabuš - 0:1. Domáci mali o pár minút na to ideálnu príležitosť vyrovnať, no 83 s trvajúcu presilovku piatich proti trom nevyužili. V 6. min sa po Chrenkovej prihrávke dostal pred Hálu Podstavek, brankár hostí však jeho príležitosť zmaril. Domáci sa v prvej tretine snažili o vyrovnanie, ale pozorná obrana hostí ich do vyložených šancí nepúšťala.

Solídne tempo hry sa v druhej tretine ešte viac zvýšilo. Gašparovič a Tybor takmer súčasne oslabili svoje mužstvo a Nitra už druhou dlhšou presilovkou piatich proti trom nepohrdla. V 28. min sa Tománek najskôr nepresadil, no po Stümpelovej strele už svoj druhý pokus namieril presne - 1:1. V pokračujúcej presilovke domácich sa Nitra dostala prvýkrát v zápase do vedenia. Vosátko mal dostatok času na strelu a jeho pokus usmernil za Hálov chrbát Chrenko. V polovici zápasu sa však začínalo odznova. Krátke nitrianske vedenie zrušil v 30. min Ondrej Rusnák, ktorý si medzi kruhmi položil brankára Žigárdyho a v páde upravil na 2:2. Ten istý hráč mohol o štyri minúty na to pridať aj ďalší gól Dukly, lenže dobrú prihrávku Pardavého nezužitkoval. Nedáš - dostaneš potvrdil v 35. min obranca Nitry P. König. Strelecky aktívny zadák domácich od modrej prestrelil brankára hostí a vrátil Nitre vedenie.

Snahu hostí o vyrovnanie v tretej tretine naznačil Pardavý, no sám proti Žigárdymu zblízka neuspel. Hostia skórovali v 48. minúte, keď bol na trestnej lavici bývalý obranca Dukly Trefný. V závere presilovky sa k puku dostal Tybor a vyrovnal na 3:3. Inkasovaný gól domácich naštartoval k väčšej snahe, ale po neúspešných pokusoch Tománka či Chrenka sa predsa len dočkali. V 51. min Hamrák obišiel bránku a po jeho pokuse puk dorazil za Hálu nepokrytý Segľa - 4:3. Neskôr mali hostia krátku presilovku o dvoch hráčov, no vlastným faulom sa o ňu pripravili. V 57. min skúsil šťastie strelou z ostrého uhla Hamrák a nachytal brankára Hálu - 5:3. Nekoncentrovaná obrana hostí inkasovala už o minútu aj ďalší gól. Segľa si položil brankára Hálu a pohodlne upravil na konečných 6:3.