Stav alkoholom otrávených Slovákov je dobrý, šiesti sú už doma

Aktualizované:
Zdravotný stav ôsmich pacientov, ktorých hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove pre podozrenie na otravu metylalkoholom, je dobrý.

Z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J.A. Reimana v Prešove, kde bolo od nedele (16.9.) hospitalizovaných osem ľudí s podozrením na otravu metylalkoholom, dnes napokon prepúšťajú do domáceho liečenia šesť pacientov. TASR to potvrdil námestník riaditeľa Pavol Gazdič.

"Pôvodne mali zostať v nemocnici už len štyria pacienti, u ktorých sa včera potvrdila prítomnosť metylalkoholu v krvi. Vo vzorkách odobratých dnes ráno boli ďalšie dve negatívne a preto aj týchto dvoch pacientov prepustíme s nášho zdravotníckeho zariadenia," konštatoval Gazdič.

Doplnil, že dvaja pacienti ešte zostávajú v starostlivosti lekárov a bude im aplikovaná liečba podľa doteraz realizovaných postupov. Opätovne im budú odoberať vzorky na skúmanie vnútorného prostredia a budú vykonané ďalšie kontrolné testy na prítomnosť metylalkoholu v organizme.

V súvislosti s podozrením na otravu metylalkoholom v nedeľu podvečer v prešovskej nemocnici hospitalizovali osem pacientov. Na vyšetrenie prišlo desať ľudí, ktorí na oslave z piatka na sobotu konzumovali destilát oficiálne objednaný z Českej republiky. Osem z nich zostalo v nemocnici, dvaja odišli domov.

Slovenských policajtov na možnosť obsahu metylalkoholu v nápoji upozornili v sobotu v nočných hodinách českí kolegovia. Polícia okamžite kontaktovala objednávateľa a následne vyzvala účastníkov oslavy, aby absolvovali vyšetrenie.

Záznam z tlačovej besedy

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá