Situácia je vážna. Nemci hlásia rekord aj vyššie reprodukčné číslo

Nemecko zaznamenalo dosiaľ najvyšší denný prírastok počtu nakazených koronavírusom. Infekciu potvrdili u viac ako 23 tisíc ľudí. Na covid-19 zomrelo ďalších 260 pacientov. Celkovo sa v Nemecku od začiatku pandémie nakazilo 880 tisíc ľudí.

Nemecko za uplynulých 24 hodín zaznamenalo 23 648 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje dosiaľ najvyšší denný nárast.

Nemecko za uplynulých 24 hodín zaznamenalo 23 648 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje dosiaľ najvyšší denný nárast. Informovala o tom televízia CNN s odvolaním sa na údaje nemeckého inštitútu Roberta Kocha. V súvislosti s ochorením COVID-19 v Nemecku za uplynulý deň zomrelo 260 ľudí a celkový počet úmrtí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil na 13 630. Krajina od začiatku pandémie celkovo zaznamenala 879 564 infikovaných.

Podľa nemeckej Interdisciplinárnej asociácie pre intenzívnu a pohotovostnú medicínu je momentálne 3588 pacientov umiestnených na jednotkách JIS, čo je vôbec najviac od začiatku pandémie. Približne 57 percent z nich je napojených na pľúcnu ventiláciu.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová plánuje na budúci týždeň rokovať s predstaviteľmi jednotlivých 16 spolkových krajín o ďalších opatreniach na zamedzenie šírenia koronavírusu.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá