Krajčí hodnotil pandemickú situáciu. Stále nie je dobrá

Situácia na Slovensku momentálne podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího stále nie je dobrá, hoci sa pomaly stabilizuje. "My nemáme zelené regióny, niektoré sa blížia k svetločerveným alebo oranžovým, ale tie čísla nikde nemáme veľmi dobré," povedal po rokovaní vlády.

Situácia v Bratislavskom kraji nie je v porovnaní s inými podľa Krajčího dramatická. Z pohľadu hospitalizovaných pacientov s Covid-19 je na tom po Trnavskom kraji najlepšie. "Rozumiem, že reprofilizácie v nemocniciach môžu spôsobovať určité ťažkosti, ale čo sa týka percenta reprofilizovaných lôžok v Univerzitnej nemocnici Bratislava, ide o minimum. Bratislavský kraj na tom nebol a ani nemôže byť zle, a vôbec sa nedá porovnať s niektorými oveľa zasiahnutejšími krajmi a nemocnicami, ktoré sú najmä na severe Slovenska," povedal.

Za pozitívum však Krajčí považuje to, že už niekoľko dní nestúpa počet hospitalizovaných a fakt, že nie je nutné reprofilizovať ďalšie lôžka v nemocnica. Či a kedy by mohlo byť ďalšie kolo plošného testovania a akú bude mať podobu, nepovedal, pripomenul však, že každé takéto testovanie zráža reprodukčné číslo.

Krajčí taktiež potvrdil, že otvorenie všetkých škôl by prinieslo obrovskú socializáciu a podľa všetkého aj zrýchlenie šírenia vírusu. Zopakoval, že v tejto situácii nie je možné pozerať sa rovnako napríklad na čiastočné otvorenie kostolov. "Epidemiologicky sú to neporovnateľné veci," skonštatoval.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá