Začal sa súd s údajným sériovým vrahom, telá obetí mal spaľovať

Aktualizované:
Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici sa začal proces s takzvaným sériovým vrahom zo Zliechova. Po rokoch vyšetrovania ho obžalovali z troch vrážd svojich priateliek a soka v láske. Svoje obete mal zavraždiť zvlášť brutálnym spôsobom a telá spálil. Viac nám už priamo zo súdu povedal Martin Dušička.

Zavraždiť mal aj partnerky

Ako uviedol prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry, obžalovaný mal skutky spáchať v rokoch 2010 až 2012, pričom prvý čin spáchal na blízkej osobe, ktorou bola jeho družka. Dohodu o vine a treste pre nesplnenie zákonných podmienok odmietol prokurátor aj obhajoba. Obžalovaný prehlásil, že je nevinný, využil svoje zákonné právo a odmietol k veci vypovedať. Prokurátor preto navrhol čítať zápisnice o výsluchu obvineného z prípravného konania z roku 2017 a 2019.

Podľa obžaloby mal Miroslav Lehotský usmrtiť uškrtením svoju družku Sandru z Českej republiky, ktorá chcela od neho odísť aj s ich synom. Druhou jeho obeťou mal byť v roku 2011 partner jeho priateľky Roman, ktorého mal obžalovaný zaškrtiť lankom v byte v Novej Dubnici. Jeho poslednou obeťou mala podľa obžaloby byť jeho ďalšia partnerka Monika, ktorú rovnako uškrtil. Všetky telá obetí mal následne po nejakom čase obžalovaný spáliť na záhrade v obci Zliechov v okrese Ilava.

„Na obvineného Miroslava L. som podal obžalobu pre dva trestné činy. Konkrétne vo vzťahu ku poškodenej Sandre N. pre obzvlášť závažný zločin vraždy na blízkej osobe, vo vzťahu k poškodeným Romanovi P. a Monike B. pre obzvlášť závažný zločin vraždy,“ uviedol prokurátor ÚŠP s tým, že v prípade uznania viny súdom v plnom rozsahu hrozí obžalovanému trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie.

Odsúdený bol už pre týranie

V tejto veci sú vytýčené zatiaľ dva pojednávacie dni v tomto týždni, počas ktorých budú vypovedať svedkovia a následne kriminalistickí znalci. Polícia v tomto prípade ešte v júli 2017 informovala, že obžalovaný v rokoch 2010 až 2012 zavraždil najskôr svoju družku z Českej republiky, neskôr partnera ženy, s ktorou sa zoznámil na sociálnej sieti a následne ďalšiu ženu. Obete mal páchateľ zavraždiť uškrtením a zbaviť sa ich v blízkosti obce Zliechov na strednom Slovensku.

Predstavitelia polície v roku 2017 v súvislosti s prípadom skonštatovali, že s vysokou pravdepodobnosťou nie je počet obetí konečný. Nezvestná bola napríklad jeden a pol ročná dcéra jednej zo zavraždených žien. Polícia nakoniec vyšetrovanie vo veci Miroslava Lehotského ukončila v máji tohto roku.

Obžalovaný bol v minulosti odsúdený pre trestný čin týrania blízkej a zverenej osoby, pričom za tento skutok si odpykáva trest v ústave na výkon väzby.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá