Najzaujímavejšie fotografie týždňa

Najzaujímavejšie fotografie týždňa
Zdroj foto: SITA
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa.

1. Obyvatelia rumunskej Bukurešti si vychutnávajú predstavenie španielskeho súboru La Fura dels Baus nazvané Skryté mesto. (AP Photo/Vadim Ghirda)

2. Hnev islamského sveta, ktorý prebudil internetový film Nevinnosť moslimov, trvá už druhý týždeň. Na zábere je jeden z demonštrantov neďaleko americkej ambasády v Indonézii. (AP Photo/Dita Alangkara)

3. Obyvatelia tretieho sveta, ktorí na malých vozidlách prepravujú obrovské náklady, sú obľúbeným terčom fotografov. Za snímke je muž z Kambože. (AP Photo/Heng Sinith)

4. Haiti je síce jednou z najchudobnejších krajín sveta, to však nezabránilo týmto mladíkom, aby si užívali kúpanie v jazere Azuei. (AP Photo/Dieu Nalio Chery)

5. Číňania mali Japonsko opäť "v zuboch" a vo veľkých počtoch vyšli do ulíc svojho hlavného mesta. Okrem 81. výročia japonskej invázie bol príčinou aj spor o ostrovy vo Východočínskom mori. (AP Photo/Ng Han Guan)

6. Protestujúci Číňania napokon zahádzali okolie japonského veľvyslanectva v Pekingu fľašami s vodou. (AP Photo/Alexander F. Yuan)

7. Najväčšia fontána na Slovensku, ktorá stojí na bratislavskom Námestí slobody, chátra, ale je u obyvateľov hlavného mesta obľúbená. Pred niekoľkými dňami z nej spravili detské pieskovisko. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

8. Vládny kabinet podporil týždeň bez áut a jeho členovia sa na jeden deň vzdali svojich limuzín. Minister práce prišiel na Úrad vlády takýmto spôsobom. Foto: SITA/Diana Černáková

9. Kým u nás narástla Gorila do obrovských rozmerov, vo Švajčiarsku sa tešia z len nedávno narodeného miniatúrneho jedinca. Mawimbi obýva ZOO v Zurichu. (AP Photo/Keystone, Alessandro Della Bella)

10. Maorskí bojovníci v tradičnom odeve počas ceremónie, ktorá na Novom Zélande vítala amerického ministra obrany Leona Panettu. Vojenské lode ostrovného štátu dostali po štvrťstoročí povolenie na vstup do amerických prístavov. (AP Photo/Larry Downing, Pool)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá