Extraliga vstupuje do svojej jubilejnej 20. sezóny

Aktualizované:
Extraliga vstupuje do svojej jubilejnej 20. sezóny
Zdroj foto: SITA
Najvyššia slovenská hokejová súťaž vstupuje do svojej 20. sezóny. Nový ročník Tipsport extraligy sa začne 18. septembra stretnutiami úvodného kola, už o päť dní skôr vo štvrtok 13. septembra sa uskutoční vložený zápas medzi HK Nitra a HK Orange 20 a v nedeľu 16. septembra v Bratislave duel medzi HK Orange 20 a HC ´05 Banská Bystrica.

Počas letnej prestávky sa udialo v Tipsport extraligeviacero zmien. Najvýraznejšou je odchod majstrovského Slovana do Kontinentálnej hokejovej ligy. V súťaži bude opäť hrať 10 klubov a reprezentácia do 20 rokov. Nováčikom je tím ŠHK 37 Piešťany.

Po skončení uplynulej sezóny prišlo v kádroch mužstiev k viacerým zmenám. Tímy sa omladili, šancu dostávajú viacerí talentovaní hráči. Najviac nových hokejistov v porovnaní s predchádzajúcou extraligovou sezónou majú v Martine (16), trinásť nových tvárí hlásia v Nitre a v Banskej Bystrici, dvanásť v Poprade, Košiciach a Žiline, jedenásť v Skalici a Trenčíne, najmenej ich je vo Zvolene. "Som presvedčený, že kluby urobili všetko pre to, aby v novej sezóne nastúpilo v ich dresoch čo najviac mladých hráčov. Aj vďaka odchovancom môžeme zatraktívniť extraligu a ísť za novými cieľmi. Verím, že extraliga bude mať svoju kvalitu," povedal športový riaditeľ riadiacej spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský.

S najvyšším rozpočtom do súťaže vstupujú Košice, ktoré budú disponovať 2,7 miliónmi eur. Vyšší ako miliónový rozpočet avizujú už len Trenčín (1,1 mil. eur) a Nitra (1,3 mil. eur). Extraligový rozpočtový stred vytvoria Zvolen (750-tisíc), Poprad (650-tisíc), Martin (680-tisíc), Banská Bystrica (750-tisíc) a Piešťany (800-tisíc), najnižšie čísla avizujú v Žiline (550-tisíc) a v Skalici (525-tisíc). Reprezentačná dvadsiatka má k dispozícii 360-tisíc eur. Všetky kluby by mali sezónu dokončiť. V posledných dňoch vyrovnali či už formou splatenia alebo dohody o splátkových kalendároch všetky svoje finančné záväzky voči veriteľom. Bez toho by nemohli kluby začať novú sezónu. Aj keď sa počas leta hovorilo o konci extraligového hokeja v niektorých mestách, napokon sa pole účastníkov nezmenilo. "Teším sa, že zástupcovia klubov odviedli dobrú prácu a všetky negatívne vykresľované veci zažehnali. Po odchode Slovana je extraliga výzvou na úspech pre ďalšie kluby," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Základná časť Tipsport extraligy bude mať opäť 54 kôl, tímy sa vzájomne stretnú trikrát doma a trikrát vonku. Dlhodobá sezóna sa skončí 3. marca 2013. Hracími dňami budú utorok, piatok a nedeľa. Väčšina zápasov Tipsport extraligy sa bude začínať o 17.00 h, v Košiciach len počas pracovných dní a v Piešťanoch a v Bratislave pri zápasoch HK Orange 20 vždy o 18.00 h, v Trenčíne v utorky a v piatky o 17.30 h. Do play-off postúpi najlepších osem tímov tabuľky. Štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy sa začína v stredu 6. marca 2013, semifinále 22. marca, finále 7. apríla. Nový majster bude známy najneskôr 19. apríla 2013. Tím umiestnený na 10. priečke tabuľky po základnej časti čaká od 19. marca baráž o extraligu s víťazom I. ligy. Priame televízne prenosy zo slovenskej najvyššej súťaže budú vysielať Sport TV na svojich kanáloch Sport 1 a Sport 2 a nová televízna spoločnosť Slovak Sport TV.

Program 1. kola hokejovej Tipsport extraligy:
štvrtok 13. septembra:
HK Nitra - HK Orange 20 (17.00)
nedeľa 16. septembra:
HK Orange 20 - HC '05 Banská Bystrica (18.00)
utorok 18. septembra: HC '05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina (17.00), HK Nitra - Dukla Trenčín (17.00), MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany (17.00), HK 36 Skalica - HK Poprad (17.00), HC Košice - HKm Zvolen (18.00)

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá