Slovenský Volkswagen má za sebou najúspešnejší polrok v histórii

Slovenský Volkswagen má za sebou najúspešnejší polrok v histórii
Zdroj foto: SITA
Automobilka Volkswagen Slovakia (VW SK) vyrobila za prvý polrok tohto roka viac ako 209.400 vozidiel. Je to o 122 % viac ako za rovnaké obdobie minulého roku. Produkcia automobilov tak dosiahla za prvú polovicu roka takmer taký objem, ako za celý predchádzajúci rok.

"Prvých šesť mesiacov roka 2012 bolo najúspešnejším polrokom v 21-ročnej histórii Volkswagen Slovakia. Pod rekordné čísla sa podpísalo zvýšenie produkčných kapacít v rámci výroby New Small Family, a tiež produkcia SUV vozidiel v nepretržitej prevádzke 7 dní v týždni," vysvetlil predseda predstavenstva automobilky Albrecht Reimold. Vozidlá SUV sa na celkovej výrobe podieľali 56 % a mestské automobily New Small Family 44 %.

Výroba prevodoviek pre vozidlá koncernu Volkswagen zaznamenala úroveň 158.862 kusov. Produkcia komponentov v martinskom závode dosiahla úroveň 14,5 milióna komponentov. Obrat spoločnosti za prvý polrok dosiahol 3,44 miliardy eur. Ide tak o najvyšší dosiahnutý výsledok v histórii VW SK za kalendárny polrok.

Do druhej polovice roka spoločnosť očakáva pretrvávanie volatility svetových trhov. "Veľmi pozorne sledujeme situáciu na trhu a aj v druhom polroku počítame so zvýšením produkcie v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka," avizoval Reimold.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku viac ako 21 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Zamestnáva viac ako 8400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, ŠKODA Citigo, SEAT Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine produkuje komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá