Linköping - Slovan Bratislava 4:2 v European Trophy

17.8.2012 22:33

Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli vo svojom štvrtom vystúpení v rámci série European Trophy. Na ľade švédskeho Linköpingu prehrali 2:4, keď doplatili na nepremenené šance a nevyužité presilové hry.

O góly slovenského majstra sa zaslúžili v záverečnej desaťminútovke Vladimír Dravecký a Milan Kytnár. Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie v rámci Južnej divízie súťaže predstavia v piatok 24. augusta na domácom ľade proti fínskemu tímu JYP Jyväskylä.

European Trophy - Južná divízia:
Linköping - Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 13. Söderberg (Albrandt), 29. Albrandt (Söderberg), 33. Karlsson (Figren), 49. Ottoson (Johansson) - 50. Dravecký (Sigalet), 56. Kytnár (Ölvecký), rozhodovali: Edqvist, Sjökvist - Wärnström, Ahlén (všetci Švéd.), vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, 3149 divákov
Zostava Slovana:
Hostikka - Tabaček, Boumendienne, Printz, Sigalet, Švarný, Štajnoch, Mihálik, Bakoš - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, Kreps, Dravecký - Hudáček, Lipianský, Kukumberg - Ölvecký, Kytnár, Mikúš

Linköping začal aktívnejšie a už po 67 sekundách sa mohol ujať vedenia, brankár Hostikka si však poradil s nebezpečnou strelou Aribrandta. "Belasí" prežili bez ujmy aj dve švédske presilovky, no v 13. minúte inkasovali, keď Söderberg prestrelil Hostikku. Slovan mohol krátko na to vyrovnať, Kreps však tvárou v tvár Engstrandovi neuspel. Neujala sa ani strela Štajnocha a Slovan odchádzal do kabín s jednogólovým mankom. Na začiatku druhej tretiny nevyužili hostia presilovku 5:3, následne ani ďalšiu početnú výhodu a tak prišiel trest v podobe druhého gólu Linköpingu z hokejky Albrandta. V 33. minúte zasadil Slovanu definitívne k.o. Karlsson. V 49. minúte zvýšil Ottoson už na 4:0. Slovanisti v záverečnej desaťminútovke už iba skorigovali prehru zásluhou presných zásahov Draveckého a Kytnára.

Ďalšie výsledky Južnej divízie:
KalPa Kuopio - Sparta Praha 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 5. Kolehmainen - 22. Hlinka, 24. Vallin, 34. Jánský, 48. Broš, 54. Pacovský
JYP Jyväskylä - Piráti Chomutov 4:5 po nájazdoch (1:2, 3:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 18. Jaatinen, 25. Sipiläinen, 36. Lepine, 39. Jaatinen - 2. ZÁLEŠÁK, 7. Kraft, 26. Hromas, 27. Kraft, rozh. nájazd Rutta
HV 71 - UPC Vienna Capitals 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 27. Krog, 30. Trygg, 56. Krog - 3. Ferland