Podľa Galka treba v politike vymeniť starých bardov

Podľa Galka treba v politike vymeniť starých bardov
Zdroj foto:
Minister obrany Ľubomír Galko (SaS) je presvedčený o tom, že je potrebné vymeniť starých bardov, ktorí už 20 rokov pôsobia v politike.

K takémuto pocitu dospel po udalostiach, ktoré sa udiali počas uplynulých niekoľkých týždňoch.
Podľa neho ide o ľudí, ktorí za tak dlhé obdobie, ako sa pohybujú v parlamente a v exekutíve, absolútne stratili zmysel pre realitu a spojenie s bežnými občanmi. "Sú to ľudia, ktorí možno už zabudli, ako je to zarábať si peniaze vlastnou hlavou či už v privátnych firmách, alebo nejakým podnikaním," konštatoval po skončení dnešného rokovania vlády.

Koho tým má na mysli, nekonkretizoval. Ako povedal, ponecháva to na fantázii novinárov. "Pevne verím, že si to občania SR postupne uvedomia," dodal.

Možno išlo už o posledné riadne zasadnutie kabinetu Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ktorá nemá po minulotýždňovom hlasovaní dôveru parlamentu. "Mám z toho zmiešaný pocit, pretože som išiel do politiky s určitými ideálmi," poznamenal.

Naďalej je presvedčený o tom, že bývalí koaliční partneri SaS podrazili, keďže tá držala dohody a od prvého dňa sa správa konzistentne. Myslí si, že je nemožné, aby pri prezentovanom antagonistickom vzťahu SDKÚ-DS, KDH, Mostu-Híd a opozičného Smeru-SD, prišlo v priebehu niekoľkých hodín k vzácnej súhre, čo sa týka zosadenia vlády, predsedu parlamentu Richarda Sulíka aj pri dohode na termíne predčasných volieb.
Za súčasný ústavný chaos, ktorý tým vznikol, viní Galko práve menované strany. "Nech si to riešia. Zachovali sa absolútne amatérsky. Na niečom sa dohodli a vykonali nejaké kroky bez toho, aby mali premyslené, čo bude ďalej. A teraz my to máme riešiť za nich? Nech ponúknu riešenie, ktoré bude prezident akceptovať a my sa s ním plne stotožníme," avizoval.

Pre Galka je momentálne problémom po tom všetkom, ako sa ich bývalí vládni kolegovia zachovali k SaS tváriť, že sa nič nestalo. "Samozrejme, čas všetko obrúsi. To je aj moja odpoveď na otázku, čo bude po voľbách," uzavrel minister obrany.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá