Štrajkom ohrozujú životy. Premiér opäť vyzval autodopravcov

Aktualizované:
Premiér Peter Pellegrini zvoláva pre štrajk autodopravcov stretnutie ministrov dopravy, vnútra, financií a hospodárstva. Vyzýva štrajkujúcich, aby opustili cesty a vrátili sa k rokovaciemu stolu. Ohrozujú podľa neho bezpečnosť cestnej premávky, dodávky veľkých firiem a berú si občanov za rukojemníkov. Uviedol to v našej relácii V politike.

V štúdiu TA3 hovoril aj o slovenských vojakoch v Iraku, podľa premiéra sú v kontakte s veliteľom slovenskej skupiny. „Naši vojaci sú v bezpečí, sú na území inej krajiny a nič im nehrozí, plnia úlohy centrálneho velenia misie NATO,” povedal premiér.

„Žiadam ich, aby odišli z ciest. Pretože to nie je štrajk, je to ohrozovanie života ľudí a záujmov štátu,” vyjadril sa premiér k štrajku autodopravcov. Pellegrini zvolá stretnutie, na ktorom sa zúčastnia ministri dopravy, vnútra, financií, hospodárstva a policajný prezident, aby riešili aktuálnu situácia. Sám rokovanie s dopravcami zatiaľ neplánuje.

V štúdiu TA3 hovoril aj o slovenských vojakoch v Iraku, podľa premiéra sú v kontakte s veliteľom slovenskej skupiny. „Naši vojaci sú v bezpečí, sú na území inej krajiny a nič im nehrozí, plnia úlohy centrálneho velenia misie NATO,” povedal premiér. Podľa neho sa naši vojaci nezúčastňujú a ani nebudú zúčastňovať bojových operácií, pretože ide o výcvikovú misu. Misa NATO má podľa neho význam iba do momentu, kým ju Irak na svojom území bude chcieť. V prípade, že by Slovensko chcelo svojich vojakov stiahnuť, nepotrebuje na to povolenie parlamentu. Konanie USA bolo podľa neho netradičné, no pre Slovensko je zotrvanie v NATO kľúčové. Premiér vznik Európskej armády v dohľadnej dobe neočakáva.

Vyjadril sa aj k roztržke s predsedom parlamentu Andrejom Dankom. „S pánom predsedom parlamentu sme mali rovnakí cieľ, len sme mali rozdielne názory na spôsob ako to spraviť. Ako premiér musím narábať so svojimi právomocami veľmi obozretne. Nebolo ani možné individuálne vykonať evakuáciu.” Z povolebnej spolupráce vylúčil iba stranu Kotlebovci - Ľudová strana naše Slovensko. Vysvetlil to tým, že popiera demokratické hodnoty a zdôraznil, že Kotleba nevie viesť štát. „ĽSNS dokázala, že nevie riadiť štát, videli sme to pri ich riadení Banskobystrickej župy. Ten pán nie je nepopísaný list papiera," uviedol.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá