Hongkong chce kontrolovať obsah učebníc, dôvodom je násilie

Hongkong chce kontrolovať obsah učebníc, dôvodom je násilie
Zdroj foto: SITA/AP
Školské učebnice v Hongkongu prejdú kontrolou obsahu, aby sa "zabránilo ďalšiemu násiliu", oznámila Čína. Zmeny v školských učebniciach, ktoré majú predísť tomu, že sa triedy spolitizujú, navrhol propekinský poslanec Eunice Yung.

Podľa čínskeho denníka Global Times hongkonská legislatívna rada túto iniciatívu schválila minulý piatok. Užívatelia na sociálnych sieťach, ako aj učitelia nové opatrenia privítali, ako dodal Global Times. Niektorí prispievatelia na sociálnych médiách však vládu obviňovali, že sa usiluje o "vymývanie mozgov" budúcej generácie Hongkončanov.

Cieľom príslušného hongkonského výboru bude odstrániť tendenčné učebné materiály, ako aj zastaviť názory učiteľov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na študentov, napísal Global Times. Hongkonská únia profesionálnych učiteľov sa na adresu budúceho výboru na posudzovanie školských učebníc vyjadriť odmietla. Minulý piatok sa jej členovia dostali do konfliktu s hongonským Úradom pre vzdelávanie, keď zorganizovali protestné zhromaždenie s účasťou stoviek učiteľov namierené proti tomu, ako vláda pristupuje k sťažnostiam na učiteľov v súvislosti s prodemokratickými protestmi.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá