NHL: Boston vyhral s čistým kontom, Halák sa stal hrdinom zápasu

28.12.2019 08:40

Slovenský brankár Jaroslav Halák bol jedným z hrdinov Bostonu pri víťazstve 3:0 na ľade Buffala v prvom povianočnom kole NHL. Halák pochytal všetkých 26 striel súperových hráčov, pripísal si tretí shutout v tejto sezóne a celkovo päťdesiaty v kariére.

Halák má proti Buffalu skvelú bilanciu

Stal sa druhou hviezdou zápasu za útočníkom Patriceom Bergeronom, ktorý strelil dva góly v treťom zápase po sebe. Naposledy predtým sa to v drese Bostonu podarilo Camovi Neelymu v sezóne 1988/1989. Kapitán Bostonu Zdeno Chára sa vrátil na ľad po jednozápasovej absencii spôsobenej menším operačným zákrokom na čelusti, ktorú mal zlomenú počas finále play-off v uplynulej sezóne. Chára odohral 22:16 min s bilanciou 1 "hit", 1 plusový bod. Boston zvíťazil druhýkrát v rade a z posledných šiestich zápasov má tri víťazstvá.

"Chvíľu nám trvalo, kým sme naštartovali svoju hru. Jaro bol pripravený pri šanciach súpera, najmä v prvej tretine tam bolo niekoľko dobrých zákrokov na oboch stranách. Ak nemáte pripraveného brankára, ocitnete sa v ťažkostiach," uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy na oficiálnom portáli NHL.

Kapitán Buffala Jack Eichel vyšiel bodovo naprázdno vo viacerých zápasoch po sebe prvýkrát od začiatku novembra. Halák má v dueloch proti Buffalu skvelú bilanciu. Z 11 takýchto duelov prehral jediný a pripísal si v nich štyri shutouty s priemernou úspešnosťou zásahov 94,4%. "Mali sme príležitosti na góly, ale klobúk dolu pred Halákom. Myslím si, že chytal dobre. My sme svoje šance nepremenili. súper áno. V tom bol rozdiel," povedal Jack Eichel.

Pánikova skvelá prihrávka

Líder NHL Washington potreboval predĺženie na domáce víťazstvo nad Columbusom 2:1. V čase 63:13 min rozhodol v presilovke T.J. Oshie. Hostia viedli 1:0 vďaka prvému gólu švédskeho krídelníka Jakoba Lilju v sezóne aj kariére v NHL. Domáci vyrovnali až v 47. min, keď ďalší Švéd Carl Hagelin rovnako skóroval prvýkrát v sezóne. Okrem gólu však stála za to aj prihrávka, ktorú mu adresoval Richard Pánik. Slovenský krídelník si v páde posunul puk pomedzi nohy dozadu a takto nečakane ho prihral voľnému Hagelinovi, ktorý na dvakrát prekonal Joonasa Korpisala. Pánik odohral 11:34 min s bilanciou 1 asistencia, 2 bodyčeky.

Washington vyhral jedenástykrát z ostatných 14 zápasov. "Bola to skvelá prihrávka. Snažil sa ma nájsť takto už niekoľkokrát, ale až dnes to vyšlo," pochválil Hagelin Pánika. "Myslím si, že v druhej polovici zápasu sme sa viac usilovali dostať puk do súperovej bránky a tiež sme viac išli po odrazených pukoch. Vždy je príjemnejšie stráviť viac času v útočnom pásme ako vo svojej defenzívnej zóne," skonštatoval strelec víťazného gólu T.J. Oshie.

Výsledkové sumáre NHL - piatok:

Buffalo - Boston 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Zdeno Chára odohral 22:16 min, 1 "hit", 1 plusový bod, Jaroslav Halák odchytal 60 minút, 26 zákrokov z 26 striel, 100% úspešnosť, 2. hviezda

Washington - Columbus 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Richard Pánik (Washington) odohral 11:34 min, 1 asistencia, 2 "hity"

New Jersey - Toronto 4:5 po predĺžení (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)

New York Rangers - Carolina 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Colorado - Minnesota 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)

Nashville - Pittsburgh 2:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Winnipeg - St. Louis 4:5 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)

Chicago - New York Islanders 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)