NHL: Chárov Boston bez výhry, z víťazstva sa tešili Sekera a Tatar

20.12.2019 07:23

Piati slovenskí hokejisti boli vo štvrtok v akcii v NHL, ale ani jeden z nich si nerozšíril štatistiky kanadského bodovania. Z víťazstva sa tešili Tomáš Tatar a Andrej Sekera.

Bostonu sa príliš nedarí

Tatarov Montreal vyhral na ľade Calgary 4:3 po predĺžení, keď predviedol obrat z 0:2. Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom uspel na ľade Tampy Bay aj proti Erikovi Černákovi po ďalšom obrate rovnako 4:3 po predĺžení. Columbus s Markom Daňom si poradil s Los Angeles 3:2 po predĺžení a od návratu slovenského útočníka do tímu vyhral už tretíkrát za sebou.

Naďalej to nejde Bostonu. Tím kapitána Zdena Cháru prehral doma s New Yorkom Islanders 2:3 po samostatných nájazdoch. Celkovo majú "medvede" z ostatných ôsmich zápasov bilanciu 1 víťazstvo - 4 prehry - 3 prehry po predĺžení alebo nájazdoch. Predtým ťahali sériu ôsmich víťazstiev.

Za zmienku stojí aj štatistika, že Bruins nevyhrali ani jednu z piatich nájazdových lotérií v tejto sezóne. Hostia, naopak, prerušili sériu siedmich prehier s Bruins (0-6-1), ktorá sa datovala od 16. januára 2017. Chára odohral 20:11 min s bilanciou 1 strela, 2 "hity", 1 zablokovaná strela. Druhému gólu Islanders z hokejky Mathewa Barzala prechádzala chyba Cháru, ktorému sa nepodarilo vyhodiť puk z obrannej tretiny, čo bleskovo využil Johnny Boychuk a prihral voľnému Barzalovi. Boychuk pridal k asistencii aj gól, pričom predtým bol 20 zápasov bez bodu a 28 bez gólu.

Členovia obávaného prvého útoku Bruins si pripísali iba jednu asistenciu zásluhou Davida Pastrňáka, hoci dovedna predviedli až 13 striel na bránku. V bránke Bostonu dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom. "Mali sme proti sebe jeden z najlepších tímov súťaže a ašpiranta na Stanleyho pohár. Odohrali sme s nimi vyrovnaný zápas, čo hovorí o sile našej skupiny hráčov," uviedol Mathew Barzal na oficiálnom webe NHL.

V predĺžení rozhodol Domi

Montreal vyhral v Calgary 4:3 aj bez prispenia Tatara. Slovenský krídelník prerušil sériu piatich zápasov s bodom na konte a štyroch s gólom. A to aj napriek tomu, že počas 16:37 min. mal štyri strelecké pokusy na bránku. O triumfe Canadiens rozhodol v predĺžení Max Domi. Flames prehrali tretíkrát v rade a nepomohlo im ani 39 zákrokov českého brankára Davida Ritticha. Dallas prehrával v Tampe v polovici druhej tretiny 1:3, ale potom prišli tri góly hostí.

Ten víťazný padol v predĺžení z hokejky Tylera Seguina. Obranca Dallasu Sekera odohral 16:07 min bez štatistického zápisu, Černák na strane Tampy Bay počas 17:55 min predviedol 4 strely a 2 bodyčeky. Dallas vyhral piatykrát z ostatných siedmich zápasov, jeho brankár Anton Chudobin predviedol 45 zákrokov. "Občas to bolo v našom podaní veľmi zlé, ale som hrdý na výkon Chudobina aj na to, ako sme v tretej tretine bojovali. Berieme teda tento výsledok," glosoval tréner Dallasu Rick Bowness.

Buffalo nastúpilo vo Philadelphii bez svojho produktívneho kapitána Jacka Eichela a hladko prehralo 1:6. Eichel absentoval pre zranenie v hornej časti tela a teda nepredĺžil sériu 17 zápasov, v ktorých zaznamenal až 31 bodov (16+15). Eichelovi chýbal jeden zápas na vyrovnanie klubového rekordu Gilberta Perreaulta, ktorý v roku 1971 (24.10. - 4.12.) bodoval v 18 zápasov v neprerušenej sérii.

"Stalo sa to na rozkorčuľovaní, viac informácií poskytneme neskôr," uviedol tréner Buffala Ralph Krueger na adresu Eichela. Vo víťaznom tíme Philadelphie sa dvoma gólmi blysol James van Riemsdyk, Travis Konecny pridal tri asistencie a brankár Carter Hart 16 zásahov. "Strelili sme veľa gólov od rôznych hráčov. Každé víťazstvo je dôležité a toto je veľká vzpruha pre naše sebavedomie. Veríme, že takto budeme aj pokračovať," povedal útočník Philadelphie a strelec jedného gólu Tyler Pitlick, cituje ho portál nhl.com.

Výsledkové sumáre štvrtkových zápasov NHL:

Boston - New York Islanders 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Zdeno Chára (Boston) odohral 20:11 min, 1 strela, 2 "hity", 1 zablokovaná strela

Tampa Bay - Dallas 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:55 min, 4 strely, 2 "hity" - Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:07 min, bez zápisu do štatistík

Calgary - Montreal 3:4 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:37 min, 4 strely, 1 "hit"

Columbus - Los Angeles 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Marko Daňo (Columbus) odohral 5:52 min, 1 strela, 1 "hit"

Philadelphia - Buffalo 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Ottawa - Nashville 5:4 po predĺžení (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)

Winnipeg - Chicago 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Colorado - Carolina 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)