NBA: Nets uspeli v predĺžení, Pelicans majú najhoršiu bilanciu

18.12.2019 09:49

Basketbalisti Brooklynu zvíťazili v zámorskej NBA na palubovke New Orleans 108:101 po predĺžení. V drese Nets sa na víťazstve podieľal 31 bodmi Spencer Dinwiddie. Pelicans prehrali už 13 zápasov za sebou, čo je ich najhoršia bilancia v klubových dejinách.

Domáci boli blízko k zastaveniu negatívnej série, ale napokon sa im to nepodarilo. A to aj napriek tomu, že sa hosťom nedarila streľba a mali ju len na úrovni 41,7 percenta (40 z 96), resp. nepremenili 28 z 39 trojkových pokusov. "Viem, že to znie už ako obohratá pesnička, ale je to stále o tom istom. Ak dokážeme udržať súpera okolo 100 bodov, potom máme šancu na víťazstvo. Dnes sme hrali v ofenzíve naozaj veľmi zle," citovala agentúra AP Dinwiddieho.

Indiana doma zdolala Los Angeles Lakers 105:102, keď k tomu prispel Domantas Sabonis 26 bodmi. Pacers súperovi uťali sériu štrnástich výhier na palubovkách súperov. "Vedeli sme, že keď udrieme, oni nám úder vrátia. Zomkli sme sa však a uspeli," povedal Sabonis. V drese Lakers, ktorým chýbal pre zranenie členka Anthony Davis, dali po 20 bodov LeBron James a Dwight Howard. "Počas série u súperov sme boli schopní udržať si chladnú hlavu, či už sme viedli alebo prehrávali. Vedeli sme to dotiahnuť a podobne sme hrali aj dnes. Chceli sme ísť aspoň do predĺženia. Niekedy ale jednoducho lopta nepadne tým správny spôsobom," povedal James.

Sumáre:
CHARLOTTE HORNETS - SACRAMENTO KINGS 110:102 (26:21, 27:26, 27:32, 30:23)
Najviac bodov: Monk 23 (10 doskokov), Zeller 17, Ma. Williams 16 - Fox 19, Bagley, Hield a Barnes po 14

INDIANA PACERS - LOS ANGELES LAKERS 105:102 (24:28, 26:24, 28:24, 27:26)
Najviac bodov: Sabonis 26 (10 doskokov), Turner 16, Brogdon 14 - James a Howard po 20, Bradley 13

NEW YORK KNICKS - ATLANTA HAWKS 143:120 (41:27, 36:26, 32:31, 34:36)
Najviac bodov: Barrett 27, Robinson (13 doskokov) a Marc. Morris po 22

NEW ORLEANS PELICANS - BROOKLYN NETS 101:108 pp (21:21, 14:21, 29:19, 29:32 - 8:15)
Najviac bodov: Ingram 22 (10 doskokov), Holiday 21, Hart 14 - Dinwiddie 31, Harris 24, Allen (14 doskokov) a Nwaba po 12

UTAH JAZZ - ORLANDO MAGIC 109:102 (26:20, 32:27, 24:24, 27:31)
Najviac bodov: Bogdanovič a Mitchel po 30, Ingles 16 (12 doskokov) - Augustin 22, Fournier 19, Fultz 14

LOS ANGELES CLIPPERS - PHOENIX SUNS 120:99 (31:23, 23:21, 36:25, 30:30)
Najviac bodov: George 24, L. Williams a Leonard po 20 - Oubre 19, Ayton 18 (12 doskokov), Kaminsky 12