Mikulášska nádielka hudby na Gypsy Jazz Festivale

Pr správa
Mikulášska nádielka hudby na Gypsy Jazz Festivale
Zdroj foto: PR
Zvučné slovenské aj svetové mená, dva skvelé žánre a mimoriadna atmosféra v Divadle Aréna. Gypsy Jazz Festival má už osem rokov a stále viac fanúšikov.

Geniálnu myšlienku spojiť jazz s cigánskou hudbou dostal hudobník Milo Suchomel už pred ôsmymi rokmi. Vďaka tomu, že sám je multižánrový skladateľ a producent, dokázal v programe spojiť zdanlino nespojiteľné a vytvoriť tak netradičný hudobný zážitok.

Nie náhodou sa festival odohráva v jednom z najstarších bratislavských divadiel, mieste s čarovnou atmosférou, Divadle Aréna. Od prvého podujatia má každý rok viac a viac fanúšikov a Suchomel sa preto rozhodol, že tento ročník bude špeciálny a ponúkne až dva dni koncertov. Snový jazz a temperamentné gypsy rytmy budú na pravom brehu Dunaja znieť už 6. – 7. decembra 2019.

Aj tento rok vystúpia známe slovenské aj svetové mená. Prvý deň sa bude niesť v znamení špeciálnej udalosti, krstu nového albumu Mila Suchomela. Saxofonista s kapelou Milo Suchomel Orchestra uvedie album From My Colours do života spolu s medzinárodným orchestrom a hosťami Petrom Lipom, Martinom Valihorom, Ivanou Bagovou, Vanessou Šarközi a Kristínou Mihaľovou.

V sobotu predstaví nové talenty aj známe hviezdy a svoj nový projekt Šalefuky. Na hlavnom pódiu vystúpia AsGuests feat. Klaudius Kováč Trio - Gypsy Tales. Nasledovať bude temperamentný projekt Ján Berky Mrenica jr. Gypsy Jazz SK. Hosťami bude legendárny český jazzman Jiří Stivín, speváčka arménskeho pôvodu Karin Sarkisjan a Marián Čekovský.

Famózny český pianista Daniel Bulatkin predvedie na záver festivalu skutočné hudobné divadlo. Slávny hudobník Per Mathisen ho nazval „najväčším talentom, ktorý sa objavil v Európe za veľmi dlhú dobu“ a na pódiu ho doplnia americký bubeník Justin Faulkner, holandská saxofonistka a držiteľka dvoch Grammy Tineke Postma a jazzový kontrabasista Tomáš Baroš.

Pozývame vás na dva dni plné skvelej hudby, improvizácií a zážitkov. Predpredaj vstupeniek: v sieti TICKETPORTAL a v pokladni Divadla Aréna:


▪ permanentka:
https://divadloarena.sk/sk/predstavenia/gypsy-jazz-festival-2019-permanentka
▪ 1. deň festivalu:
https://divadloarena.sk/sk/predstavenia/gypsy-jazz-festival-2019-I
▪ 2. deň festivalu:
https://divadloarena.sk/sk/predstavenia/gypsy-jazz-festival-2019-II

 

Festival je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR

Festival z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, BSK, Ars Bratislavensis – grantový program mesta Bratislava

Mediálni partneri: TV JOJ, Gipsy TV, skjazz.sk, jazz.sk.

TOP videá