Po zásahu NAKA v lotériovej spoločnosti padli prvé obvinenia

Aktualizované:
V prípade národnej lotériovej spoločnosti Tipos padli prvé obvinenia. Ako prostredníctvom sociálnych sietí informovala polícia, v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Prokurátorovi úradu špeciálnej prokuratúry predložil podnet na ich vzatie do väzby. Podľa informácií portálu Aktuality.sk sú obvinenými šéf Tiposu Ján Barczi a vedúci IT oddelenia spoločnosti Miloš Prelec. O ich väzbe sa má rozhodnúť v piatok. NAKA zasahovala v utorok priamo v bratislavskom sídle spoločnosti Tipos, kde vykonávala zaisťovacie úkony. Ministerstvo financií, ako vykonávateľ akcionárskych práv v štátnej akciovke, ako ani samotná spoločnosť Tipos, celú situáciu nekomentujú.

Na zásah NAKA v Tipose pritom upozornil portál Aktuality.sk. Polícia podľa neho v utorok obsadila budovu firmy v Bratislave. Policajti vtedy zadržali aj šéfa štátnej akciovky Barcziho. Zásah pritom podľa informácií portálu nesúvisel len s kauzou prelievania peňazí cez pasívne hráčske kontá na súkromné účty v banke, ale aj s čudným zamestnávaním neznámeho asistenta, ktorého si pod seba dosadil práve riaditeľ Barczi, či s podozrivými zmluvami.

Polícia mala podľa portálu preverovať, prečo Tipos umožnil hráčom preposielať peniaze z hráčskych kont na súkromné účty bez toho, aby riadne stávkovali a či nebol národný lotériový gigant zneužívaný na pranie špinavých peňazí.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá