Medveď útočil na Považí, dohryzenú obeť zachránil kolega

Medveď útočil na Považí, dohryzenú obeť zachránil kolega
Zdroj foto: TASR/Erik Ševčík ilustračné
Medveď napadol v nedeľu dopoludnia 54-ročného poľovníka v Strážovských vrchoch v katastri obce Domaniža v okrese Považská Bystrica. S dohryzenými nohami skončil v nemocnici.

Ako informoval starosta Domaniže František Matušík, k udalosti došlo v lokalite Stráň nad obcou, dvaja poľovníci so psom dohľadávali postreleného diviaka. Poľovníci sa rozdelili a na jedného z nich zaútočil z húštiny medveď. „Medveď poľovníkovi dohrýzol nohy, na krik napadnutého poľovníka reagoval jeho kolega, ktorý mu prišiel na pomoc, stiahol ho ku ceste a zavolal pomoc,“ povedal Matušík s tým, že poľovník mal so sebou zbraň, no útok medveďa bol taký rýchly, že ju nestihol použiť.

Podľa starostu dôvodom môže byť aj mierna zima, začiatkom decembra už býva sneh, medvede sú nervózne, že nemôžu zimovať a možno i preto sa chovajú tak, ako sa chovajú. „V sobotu (30. 11.) malo mať naše poľovnícke združenie spoločnú poľovačku na diviaky, z bezpečnostných dôvodov sme ju zrušili,“ zdôraznil starosta. Zraneného poľovníka previezli do považskobystrickej nemocnice. Podľa jej riaditeľa Igora Steinera je poľovník v stabilizovanom stave, mimo ohrozenia života.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá